mapa witryny   


Technikum - technik hotelarstwa

AKTUALNOŚCI

2023/20247 czerwca 2024r.

Hotelarze we Wrocławiu.

      Wrocław jako miejsce wycieczkowe daje dużo możliwości. Przekonała się o tym klasa 3 b TH, która wybrała się tam na wycieczkę klasową. Zabawa, przyroda, iluzja, rekreacja, …. czego chcieć więcej? Gra w escape room’ie Let Me Out oczywiście przysporzyła nam wiele wrażeń, nieoczekiwanych rozwiązań oraz możliwość sprawdzenia się w sytuacjach nieoczywistych. Psychiatryk, zakład karny czy kraina czarów, dla każdego się coś znalazło, a wrażenia … musicie sami się przekonać. Muzeum Przyrodnicze, niby kurz, eksponaty i dużo ciekawych informacji. Dzięki Panu Jakubowi dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy. Czy wiecie, że jemioła jest uważana za roślinę magiczną? albo, że foka ma nogi?, a słoń, jak baletnica stoi na paluszkach? niektórzy, byli bardzo, ale to bardzo zaskoczeni  Iluzja jest wszędzie, a w Muzeum Iluzji na pewno. Zwierciadła, malowanie światłem, świat do góry nogami, to wszystko w jednym miejscu. Polecamy ! Na koniec coś relaksującego, czyli fontanna multimedialna, woda, dźwięk i światło. Pokazy do muzyki klasycznej, współczesnej czy pop. Dzień spędziliśmy intensywnie, ale wrażenia, które nam towarzyszyły, pozostaną.

hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze


22 maja 2024r.

Konferencja hotelarzy

      Uczniowie klasy II b TH (technik hotelarstwa) wzięli udział w konferencji "Perspektywa edukacji zawodowej - edycja I. Promocja zawodu technik hotelarstwa". Celem konferencji było skuteczne przygotowanie uczniów do funkcjonowania na rynku pracy, zwiększenie wiedzy i umiejętności z zakresu nabywania dodatkowych kwalifikacji oraz zapoznanie z nowoczesnymi metodami i technikami nauczania w kształceniu zawodowym. Konferencja podzielona była na dwa panele:
"O motywacji i wyznaczaniu celów" - z udziałem Doroty Wellman znanej prezenterki telewizyjnej oraz dyrektorów znanych hoteli.
" Praktyka czyni mistrza czyli dlaczego warto brać udział w praktykach hotelarskich". Ostatnia część dotyczyła nowoczesnych narzędzi w branży hotelarskiej.
Podczas przerwy spotkaliśmy nasze uczennice, które odbywają obecnie praktyki hotelarskie w hotelu Andersia w Poznaniu.
Dużą niespodziankę sprawili nam dyrektorzy hoteli obecni podczas konferencji, którzy przygotowali dla uczniów nagrody w formie tygodniowych praktyk w ich hotelach. W losowaniu nagród wzięli udział wszyscy uczestnicy. Szczęście uśmiechnęło się do Weroniki i Tatiany, które wylosowały tygodniowe praktyki w Hotelu Lake Hill w Karkonoszach (zakwaterowanie i wyżywienie zapewnia hotel). Udział w konferencji dostarczył uczniom nowych informacji oraz pokazał możliwości, jakie daje nauka w technikum hotelarskim, dlatego zachęcamy wszystkich do wyboru tego kierunku.
Marzena Adamczak i Danuta Woźniak

hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze


17 maja 2024r.

Wycieczka do Gdyni – 2b TH.

      Wycieczka do Gdyni ostatnio była, więc Wam opowiem o atrakcjach zwiedzonych i o naszych przeżyciach. Budzik o 3-ciej każdy musiał ustawić, bo o 5-tej pociąg już czekał na peronie pierwszym. Podróż strasznie się dłużyła, ale z taką ekipą żadna osoba się nie nudziła. Pierwszą naszą stacją było muzeum na pozór nuda, ale szczerze w lepszym nigdy nie byłam. Oglądaliśmy dzieła sztuki czy eksponaty, ale i tak najlepszą tam zabawą było zrobienie własnej wystawy. Polecam przeczytać wierszyk, bo nasza grupka go napisała i jest wspaniały. Mowa tutaj o Muzeum Emigracji w Gdyni. Idąc dalej poszliśmy do Muzeum Marynarki Wojennej. Najlepszą tam atrakcją była winda. Poszliśmy też do Akwarium w Gdyni cytując Amelię ,,Najlepsza atrakcja to była dzisiaj”. Rybki, gwiazdy i rekiny i uwaga winda też tam była. A na sam koniec okręt nam został, weszliśmy nawet do środka. (Okręt ORP „Błyskawica”) Zdjęcie z panią Pajączek zrobiliśmy i rozstaliśmy się. Mieliśmy też czas dla siebie, więc kilka rzeczy zwiedziliśmy. Jadąc do Poznania każdy poszedł spać, bo zmęczenie dało o sobie znać. O 23 każdy był już w domu i cieszył się z tego powodu. Z całego serca dziękujemy Pani Pajączek i Pani Gołowacz, bo bez nich ta wycieczka by nie była taka dobra. Oby w przyszłości więcej ich było.
Zuzanna Reich – 2b TH

hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze


30 kwietnia 2024r.

I miejsce XV edycji Międzyszkolnego Dnia Hotelarza

      Na zaproszenie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego przy ul. Warzywnej w Poznaniu dwie uczennice klasy 4 Technikum Hotelarskiego wzięły udział w międzyszkolnym konkursie pt.: „Dzień Hotelarza”.
Gospodarze przywitali nas wspaniałym poczęstunkiem i w miłej atmosferze poznaliśmy wszystkich uczestników. Do konkursu przystąpili uczniowie z pięciu szkół, rywalizowali między sobą z wiedzy teoretycznej, umiejętności praktycznych z przedmiotów hotelarskich, marketingu, obsługi konsumenta i znajomości języków obcych.
W komisji konkursu zasiadali dyrektorzy poznańskich hoteli oraz szkolni nauczyciele. Nasz Zespół Szkół reprezentowały Natalia Kmieciak oraz Patrycja Olejnik i wykazały się dużą wiedzą z zakresu hotelarstwa, zdobytą podczas czteroletniej nauki. Natalia i Patrycja ostatecznie zajęły I miejsce i otrzymały wspaniałe nagrody.
Jesteśmy bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów.
Agnieszka Kordylewska

hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze


25 kwietnia 2024r.

Maturzyści z Wodziczki na Jasnej Górze!

     W ostatnie dni szkoły maturzyści z klasy Vc TH wyruszyli w podróż do Częstochowy. O poranku zebrali się na dworcu w Mosinie. Rozpoczęła się przygoda, dla większości "w nieznane". Jechaliśmy z przygotowanymi intencjami, które powierzyliśmy Matce Bożej. Modliliśmy się w tym szczególnym miejscu, nie tylko za maturzystów, ale za całą społeczność szkolną oraz za przyszłość młodzieży, która wkracza w dorosłe życie. Oprowadzeni przez kompetentnego przewodnika otrzymaliśmy spory kawałek wiedzy historycznej i kulturowej o dziejach naszego narodu, który jest związany od wieków z tą duchową stolicą Polski, Jasną Górą, gdzie króluje Maryja Królowa Polski. To była też duchowa uczta dla nas. W tym dniu przyjechali maturzyści z różnych stron Polski; z Łodzi, Wrocławia, Wadowic, Ostrzeszowa i nie zabrakło nas, tegorocznych maturzystów - pielgrzymów z Mosiny.
s. Sara i Marzena Adamczak

Jasna Góra Jasna Góra Jasna Góra Jasna Góra Jasna Góra Jasna Góra Jasna Góra Jasna Góra Jasna Góra Jasna Góra Jasna Góra Jasna Góra Jasna Góra Jasna Góra Jasna Góra


18 kwietnia 2024r.

Nasi hotelarze uczestniczą w IV Mistrzostwach Polski w Dziczyźnie!

     Dzięki uprzejmości @Poznańska Gastronomia oraz Pana Grześkowiaka, chłopacy z klasy V c technikum w zawodzie technik hotelarstwa mieli przyjemność uczestniczyć w IV Mistrzostwach Polski w Dziczyźnie. Jak podkreślają było to niesamowite doświadczenie, podczas którego mogli poznać nowe techniki przyrządzania potraw, porozmawiać z ekspertami i spróbować tych wspaniałych dań wykonanych z dziczyzny. Wyjazd był bardzo udany, w przyszłym roku zachęcamy pozostałe klasy do udziału w tego rodzaju wydarzeniach.

dziczyzna dziczyzna dziczyzna dziczyzna dziczyzna dziczyzna dziczyzna dziczyzna dziczyzna dziczyzna dziczyzna dziczyzna dziczyzna dziczyzna dziczyzna dziczyzna


11 kwietnia 2024r.

Kolejny sukces hotelarzy z Wodziczki

     Nasi hotelarze odnoszą kolejny sukces – zdali egzamin zawodowy na bardzo wysokim poziomie!
Tak samo jak logistycy nasi hotelarze trzymają bardzo wysoki poziom.
Poznaliśmy już wyniki egzaminów zawodowych logistyków z sesji Zima 2024, a teraz czas na hotelarzy.
Do egzaminu w kwalifikacji HGT. 06 – Realizacja usług w recepcji przystąpiło 21 uczniów. Wszyscy zdali część pisemną egzaminu HGT.06 - czyli mamy 100% wynik egzaminu i prawie wszyscy z małymi wyjątkami, część praktyczną. W sumie egzamin zdało 90 % uczniów. Średni wynik w części pisemnej wynosi – 76,76% (próg zdawalności 50%). Należy tutaj zaznaczyć, że 90% wynik uzyskało w tej części 6 zdających.
Natomiast średni wynik w części praktycznej – 91,05% (próg zdawalności 75%). Należy zaznaczyć, że 4 uczniów uzyskało z tej części egzaminu 100%.
Sukces naszych hotelarzy jest potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia w naszej szkole, zaangażowania uczniów i nauczycieli. Gratulujemy naszym hotelarzom bardzo wysokich wyników egzaminów zawodowych i życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym.
Marzena Adamczak

hotelarz


27 marca 2024r.

Filip Grześkowiak finalistą

Olimpiady Umiejętności Hotelarskich

     Ogromny sukces Filipa Grześkowiaka - Filip został finalistą Olimpiady Umiejętności Hotelarskich. W dniach 25.-27.03.2024 Filip Grześkowiak przystąpił do finału Olimpiady Umiejętności Hotelarskich razem z 35 zakwalifikowanymi uczestnikami. Warto zauważyć, że w tym roku w Olimpiadzie wzięło udział 3200 uczniów z całej Polski, a Filip uzyskał pierwsze miejsce w województwie wielkopolskim co dało mu możliwość bycia jednym z najlepszych hotelarzy w Polsce. Jest to ogromny sukces naszego ucznia technikum hotelarskiego. Etap finału składał się z dwóch części: etapu pisemnego i praktycznej obsługi gości w poszczególnych działach hotelu ***** Willa Port w Ostródzie. Niestety nie wszystkim udało się dostać do pierwszej 15 i zostać laureatem, ale tak jak podkreślają organizatorzy już sam fakt udziału w ścisłym finale jest ogromnym sukcesem. Ponadto podczas pobytu w Ostródzie Filip razem z opiekunem Panią Marzeną Adamczak uczestniczył w ciekawych szkoleniach z branży hotelarskiej i zwiedzał Ostródę aby jeszcze lepiej poznać atrakcje turystyczne tego urokliwego miasteczka. Dzięki udziałowi w Olimpiadzie, Filip miał możliwość poznania nowych przyjaciół i korzystania z usług dodatkowych jakie w ramach pobytu w hotelu *****Willa Port przygotowali organizatorzy Olimpiady. Gratulujemy Filipowi ogromnego sukcesu i życzymy zdania egzaminów maturalnych i dostania się na wymarzone studia.

hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo


19 marca 2024r.

Gościliśmy niemieckich nauczycieli

     Gościliśmy niemieckich nauczycieli, którzy zawitali do naszej szkoły w ramach realizowanego, przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu, projektu Erasmus+ „Edukacja zawodowa bez granic – Berufsbildung ohne Grenzen” skierowanego do nauczycieli szkół zawodowych z powiatu neuruppińskiego. W trakcie spotkania z dyrektorem Zespołu Szkół zapoznani zostali z polskim systemem kształcenia zawodowego, poznali naszą szkołę. Następnie spotkali się z nauczycielami i wzajemnie wymienili swoje doświadczenia w pracy dotyczącej kształcenia zawodowego. Uczestniczyli także w lekcji jednej z klas hotelarskich, po której długi czas spędzili na rozmowach z naszymi uczniami. Celem wizyty niemieckich nauczycieli było zainicjowanie wspólnych projektów dotyczących wymiany z polskimi nauczycielami, a także uczniów w kształceniu zawodowym.

wizyta wizyta wizyta wizyta wizyta wizyta wizyta wizyta wizyta


13 stycznia 2024r.

Studniówka klas Vb TL i Vc TH - Żurawiec 2024

     Tegoroczni maturzyści z klas Vc Technikum Hotelarskiego oraz Vb Technikum Logistycznego rozpoczęli dostojnym, staropolskim tańcem - polonezem swój bal studniówkowy. Nie brakowało niespodzianek i podziękowań, które na długo zostaną w naszej pamięci.
Część oficjalna obfitowała w podziękowania Dyrekcji, Wychowawcom i Gronu Pedagogicznemu min. za możliwość nauki w tak dogodnych warunkach, edukację i wykształcenie w nich odpowiednich postaw, które pomogą im realizować się na dalszym etapie kształcenia i w pracy. Maturzyści wykonali, w ramach niespodzianek, filmy prezentujące ich dorobek w trakcie 5 lat kształcenia w technikum, a nauczyciele przygotowali słodki poczęstunek dla uczniów w formie pięknego tortu, który dzięki Panu Krzysztofowi Derengowskiemu przygotowała Piekarnia - Cukiernia Jacek Błaszkowiak z Puszczykowa.
Młodzież w doskonałych nastrojach bawiła się, pozując do zdjęć i tańcząc w rytm muzyki. Uroczysta studniówka odbyła się dzięki zaangażowaniu młodzieży i wychowawców oraz wsparciu finansowemu rodziców, opiekunów oraz Rady Rodziców Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki, za co z całego serca dziękujemy.studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka studniówka


11 stycznia 2024r.

Spotkania z kulturą

     W ramach Koła Zainteresowań Spotkania z Kulturą odbył się wyjazd do Teatru Nowego na przedstawienie „Tak sobie w kosmosie pływam”. W przedsięwzięciu tym uczestniczyło łącznie 15 uczniów klasy IVb oraz Vc Technikum Hotelarskiego. W wyborze repertuaru wraz z uczniami kierowaliśmy się tematyką spektaklu oraz jego aktualnością. Spektakl opowiadał o wybranych problemach współczesnej młodzieży, takich jak uzależnienie od mediów społecznościowych oraz poczucie osamotnienia, spowodowane brakiem zrozumienia i akceptacji. Przedstawienie wywarło na uczniach duże wrażenie i dostarczyło wielu emocji. Po spektaklu odbyła się w teatrze dyskusja z jego twórcami i aktorami, podczas której uczniowie mieli okazję w sposób aktywny podzielić się swoją opinią na temat wydarzenia. Oczekiwanie na spektakl umilił nam wszystkim kot – mamy nadzieję, że nie był to, jak w wierszu Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu”. Do zobaczenia podczas kolejnego spotkania z kulturą.
Alicja Hinc – prowadząca KZ Spotkania z Kulturą

teatr teatr teatr teatr teatr teatr


2 stycznia 2024r.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

     W tym roku szkolnym stypendium Prezesa Rady Ministrów za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie zostało przyznane Oliwii Łukasik z kl. 5c TH. Ponieważ Oliwia nie mogła uczestniczyć w uroczystości wręczenia stypendium w Poznaniu stosowny akt nadania przekazano do szkoły, a dyrekcja wręczyła go naszej stypendystce.
Oliwii gratulujemy osiąganych wyników w nauce i otrzymanego wyróżnienia.

stypendium stypendium stypendium stypendium stypendium


18 grudnia 2023r.

Ogromny sukces hotelarzy.
Filip Grześkowiak finalistą Olimpiady Umiejętności Hotelarskich

     13 grudnia 2023r. podczas II etapu Olimpiady Umiejętności Hotelarskich w Poznaniu, nasi uczniowie z klasy 5c TH reprezentowali naszą szkołę podczas etapu okręgowego i uzyskali bardzo dobre wyniki.
Zgodnie z regulaminem Olimpiady Umiejętności Hotelarskich uczniowie zakwalifikowani do etapu centralnego otrzymują tytuł „finalisty” uprawniający do skorzystania ze zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego.
Na podstawie wyników zawodów stopnia okręgowego do etapu centralnego został zakwalifikowany Filip Grześkowiak, który uzyskał najlepszy wynik w okręgu - 69 pkt., co daje możliwość uzyskania tytułu "finalisty" Olimpiady Umiejętności Hotelarskich.
Gratulujemy takiego sukcesu i trzymamy kciuki podczas udziału w etapie centralnym Olimpiady, który odbędzie się w marcu w Warszawie.
Zachęcamy hotelarzy do zgłębiania wiedzy i poszerzania wiadomości z zakresu hotelarstwa, aby w kolejnych latach następni hotelarze mogli uzyskać takie możliwości i walczyć o tytuły i nagrody. Tego wszystkiego życzymy Wam drodzy uczniowie w nadchodzącym Nowym Roku 2024.
Marzena Adamczak

hotel hotel hotel hotel hotel


18 grudnia 2023r.

Powstanie Wielkopolskie

     Odbył się, w dwóch turach, apel z okazji 105 rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Wydarzenie to zostało przygotowane przez klasę IIb TH i p. Grzegorza Żurka. W spotkaniu wykorzystano utwór muzyczny zespołu Sandals – „Marsz ku wolności” nawiązujący do Powstania Wielkopolskiego. Członkiem tego zespołu muzycznego jest nasz nauczyciel p. Krzysztof Wiącek. W apelu wykorzystano wiersze o Powstaniu Wielkopolskim i pieśni patriotyczne z okresu odzyskiwania niepodległości Polski.

Powstanie Wielkopolskie Powstanie Wielkopolskie Powstanie Wielkopolskie Powstanie Wielkopolskie Powstanie Wielkopolskie


14 grudnia 2023r.

Zostań mistrzem dobrych manier
Międzyszkolna Liga

     W naszej szkole przeprowadzony został konkurs savoir – vivre: „Zostań Mistrzem Dobrych Manier” w ramach organizowanej Międzyszkolnej Ligi. W przygotowaniu do konkursu pomagali uczniowie z klasy I c TH, II b TH oraz IV b TH.
Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęły dwie szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza z Puszczykowa oraz Szkoła Podstawowa z Pecnej. Każdą szkołę reprezentowało 3 uczniów, którzy rywalizowali między sobą w 4 konkurencjach.
Uczniowie mieli między innymi okazję sprawdzić swoje umiejętności praktyczne nakrywając stół dla gości w restauracji oraz składając serwetki.
Ponadto w trakcie konkursu, przedstawiciele klasy II b TH w ramach zajęć z podstaw hotelarstwa przedstawili sieć Hoteli Qubus, do której przygotowali prezentację i krótkie pytania quizowe. Uczestnicy zapoznani zostali również z realizacją projektów Erasmus Plus "Hotelarze z Wodziczki - Europejski rynek pracy na Was czeka" oraz „Kreatywni Technicy z Wodziczki w nowoczesnej Europie”, w których uczestniczyli nasi hotelarze co tym samym zachęciło młodzież do udziału w tego typu mobilnościach zagranicznych.
Rezultat konkursu:
I miejsce i tytuł "Mistrza dobrych manier" zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej w Pecnej w składzie: Klaudia Szłapka, Zofia Domrzalska, Julia Wyzuj.
II miejsce i tytuł "Wicemistrza dobrych manier" zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Puszczykowie: Zosia Matysiak, Zofia Przynoga, Jakub Burzyński.
Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami książkowymi. Dziękujemy opiekunom za przygotowanie młodzieży do konkursu i już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnych konkursach Międzyszkolnej Ligi.
Marzena Adamczak

liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga


7 grudnia 2023r.

Szycie nie jest trudne … a może?

     Ludziom szycie ręczne kojarzy się z czymś bardzo, bardzo pracochłonnym i wymagającym ogromnej cierpliwości. Kolejne skojarzenie to krzywe szwy i rwące się, supełkowate nitki. Podążając za igłą z nitką można się wyciszyć i pobyć sam ze sobą. Gdy ręce dbają o równy ścieg mózg uporządkowuje rozbiegane myśli!
W hotelu od czasu do czasu możemy spotkać się z sytuacją kiedy oderwany guzik, czy inna niespodzianka pokrzyżuje nam szyki. Co wtedy zrobić? Zawsze mamy do dyspozycji tzw. igielnik, w którym mamy niezbędne akcesoria, aby zaszyć „dziurę” czy przyszyć wspomniany guzik.
Ścieg ręczny to sposób układania nitki, przy użyciu igły, służący do połączenia ze sobą różnych materiałów, ale nie tylko. Można przeplatanie igły i nitki wykorzystać w formie ozdobnej - jako ściegi hafciarskie.
Hotelarze z klasy pierwszej na zajęciach zawodowych uczyli się ściegu ręcznego, który zawsze może się przydać, nie tylko w hotelu. Śmiechu było co nie miara.
Joanna Pajączek

hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze


23 listopada 2023r.

Hotelarze ćwiczą


     Składanie ręczników w różne figury przestrzenne to sztuka, która wywodzi się z japońskiego origami. Od pierwowzoru różni się przede wszystkim kształtem bazowym. Papier do origami obowiązkowo ma kształt kwadratu, do składania ręczników nadają się praktycznie każde ręczniki kąpielowe, które, jak wiadomo, są prostokątne.
Metoda składania została w przypadku ręczników nieco zmieniona i uproszczona, a ostateczne efekty nie są tak pełne szczegółów, jak w przypadku papieru. Mimo to ręcznik złożony w oryginalnego łabędzia, słonia, czy psa cieszy oko gości hotelowych w jednostkach mieszkalnych. Nasi hotelarze z klas drugich ćwiczyli swoje umiejętności na lekcjach zawodowych.
Było ... śmiesznie.
Joanna Pajączek

hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze


6 - 8 listopada 2023r.

Hotelarze z Wodziczki zakochali się w Krakowie!

     Uczniowie klas czwartej i piątej technikum hotelarskiego zauroczyli się Krakowem. Miasto zachwyciło nas bogatym dziedzictwem historycznym i architektonicznym oraz przepiękną pogodą.
Pierwszego dnia pobytu w Krakowie poznaliśmy historię Wzgórza Wawelskiego. Przez wiele wieków koronowano tu królów i chowano najsłynniejsze postacie państwa polskiego. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiadała nam o historii miasta pokazując nam jego zabytki. Jednym z nich był kościół Mariacki z największym gotyckim ołtarzem średniowiecznej Europy. Rzeźbiarz Wit Stwosz pracował nad nim 12 lat.
Drugiego dnia pobytu zwiedziliśmy Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. W ciszy i zadumie poznaliśmy przerażającą prawdę o wojnie. Niech to świadectwo minionego czasu będzie przesłaniem dla współczesnego świata.
Trzeciego dnia pobytu po pysznym śniadaniu w trzygwiazdkowym Hotelu Secesja uczniowie zapoznali się ze standardami obiektu. Następnie wyruszyliśmy zwiedzać kolejne hotele. Dzięki czemu utrwaliliśmy wiadomości z historii hotelarstwa polskiego i połączyliśmy wiedzę z praktyką.
Trzydniowa wycieczka do Krakowa wzbogaciła nas na wielu płaszczyznach. Wyjątkowa atmosfera, połączenie starego i nowego świata, przepiękna pogoda wszystkie elementy sprawiły, że warto tutaj wrócić.
Część kosztów dofinansowano uczestnikom w ramach kółka turystyczno-hotelarskiego oraz pomocy ze strony pani Renaty Kubali. Za co serdecznie dziękujemy.

Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki Wycieczka hotelarzy z Wodziczki


26 października 2023r.

Olimpiada Umiejętności Hotelarskich

     W dniu 25 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się Olimpiada Umiejętności Hotelarskich.
Uczniowie musieli odpowiedzieć na 20 pytań testowych i rozwiązać 2 zadania praktyczne. Uczestnicy mogli korzystać z prostych kalkulatorów.
W zawodach I stopnia – szkolnych – wzięło udział 25 uczniów klas hotelarskich.
Już teraz możemy ogłosić, że do kolejnego etapu – zawodach II stopnia – okręgowych, zakwalifikowało się 2 uczniów z klasy 5 c TH:
Filip Grześkowiak
Mateusz Ratajczak.
Gratulujemy i trzymamy kciuki na kolejnym etapie!
M Adamczak, J. Pajączek

stypendium

nagroda


17 października 2023r.

Klasy pierwsze mikroskopują

     Lekcje biologii nie zawsze muszą być nudne. Nasi hotelarze oraz logistycy przekonali się o tym na własnej skórze.
Praca z mikroskopem nie jest trudna, wystarczy postępować zgodnie ze sztuką mikroskopowania. W czasie lekcji poprzedzającej, uczniowie zostali poinstruowani teoretycznie o elementach budowy mikroskopu, a potem? … Potem się działo. Młodzież mogła samemu zobaczyć np. odnóże kroczne muchy, przekrój przez łodygę bawełny, czy wiele innych preparatów. Młodzi adepci pracy z mikroskopem musieli również zmierzyć się z naszkicowaniem skórki epidermalnej cebuli, a nie jest to łatwe zadanie.
Ciekawym dopełnieniem lekcji była praca z mikroskopem, który posiada ekran na którym można zaobserwować preparat, który uczniowie mieli naszkicować.
Joanna Pajączek

mikroskopy mikroskopy mikroskopy mikroskopy mikroskopy mikroskopy mikroskopy


11 września 2023r.

Bardzo wysokie wyniki egzaminów zawodowych w technikum!

     Poznaliśmy wyniki egzaminów zawodowych, które odbyły się w czerwcu 2023r. Zarówno uczniowie Technikum Logistycznego, jak i Technikum Hotelarskiego osiągnęli zdawalność wyższą niż w Okręgu.
W zawodzie technik logistyk do egzaminu w kwalifikacji SPL.01 (obsługa magazynów) przystąpiło 26 uczniów, z czego zdało 23 (88,46%).
Średni wynik w części pisemnej – 73,12% (próg zdawalności 50%).
Średni wynik w części praktycznej – 86,84% (próg zdawalności 75%). Warto dodać, że 2 uczniów uzyskało z tej części egzaminu 100%.
W zawodzie technik hotelarstwa do egzaminu w kwalifikacji HGT.03 (Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie) przystąpiło 10 uczniów, z czego zdało 9 (90,00%).
Średni wynik w części pisemnej – 80,60% (próg zdawalności 50%),
Średni wynik w części praktycznej – 83,50% (próg zdawalności 75%).
Sukces naszej szkoły jest potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia i zaangażowania całej społeczności. Gratulujemy naszym uczniom wysokich indywidualnych wyników, które są dla nauczycieli motywacją do pracy i źródłem satysfakcji!
Blanka Świtaj-Łukasik

wyniki egzaminów

wyniki egzaminów


Partnerzy
hotelarzy
Technikum
Zespołu Szkół
im. Adama Wodziczki
w MosinieMorena Hotel w Mosinie

HOTEL MAX w Luboniu

LAKE HOTEL w Dymaczewie

Szablewski Hotel w Dymaczewie


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja