12 czerwca 2023r.

Międzyszkolna Liga
Zawody sportowe z elementami pomocy przedmedycznej

W naszej szkole odbył się ostatni konkurs z cyklu Międzyszkolnej Ligi, a mianowicie zawody sportowe z elementami pomocy przedmedycznej. Wystąpiło w nich osiem drużyn, tj. Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie (jedna drużyna), Szkoła Podstawowa w Borowie (dwie drużyny), Szkoła Podstawowa w Pecnej (dwie drużyny + jedna PK) oraz Szkoła Podstawowa w Rogalinku (dwie drużyny). Do rywalizacji każda szkoła miała prawo zgłosić dwie drużyny 4 – osobowe, a w każdej z nich musiała wystąpić przynajmniej 1 dziewczynka. Konkurs ten jest inny niż wszystkie, ponieważ uczniowie muszą się w nim wykazać wiedzą, umiejętnościami niesienia pierwszej pomocy oraz ogólną sprawnością fizyczną tj. zwinnością, szybkością, siłą, a nawet elementami technicznymi jak chociażby rzuty do kosza. Wszystko to sprawia, że rywalizacja jest bardzo widowiskowa, a uczniowie stają się w niej tak naprawdę wieloboistami startującymi drużynowo.
Każdy zespół startował w ośmiu konkurencjach tak samo punktowanych tj. pierwsze miejsce – 8 pkt, drugie miejsce – 7 pkt itd. Całość zawodów rozpoczęła się testem wiedzy sportowej oraz pierwszej pomocy. Następnie zespoły losowo przechodziły na pozostałe konkurencje tj. przeprowadzenie skutecznego zabiegu RKO na fantomie, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, pokonanie toru sprawnościowego, rzut kaloszem do celu, rzuty osobiste do kosza, sztafeta 4 x 200m oraz chyba najbardziej wyczerpująca konkurencja – przeciąganie liny.
Po zaciętej prawie 3 godzinnej rywalizacji i podsumowaniu wyników zwyciężyła drużyna nr 2 z Rogalinka. Tabela końcowa wygląda następująco:
1. Szkoła Podstawowa im. Adama Wodziczki w Rogalinku – drużyna nr 2 - 44,5 pkt.
2. Szkoła Podstawowa w Pecnej – drużyna nr 1 - 43 pkt.
3. Szkoła Podstawowa im. Adama Wodziczki w Rogalinku – drużyna nr 1 - 41,5 pkt.
4. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Borowie – drużyna nr 1 - 39,5pkt.
5. Szkoła Podstawowa w Pecnej – drużyna nr 2 - 36 pkt.
6. Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie - 32,5 pkt.
7. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Borowie – drużyna 2 - 28,5pkt.
8. Szkoła Podstawowa w Pecnej – drużyna nr 3 (PK) - 22,5 pkt.
Za pierwsze trzy miejsca drużyny odebrały puchary z rąk pana dyrektora Pawła Zawieji, który pogratulował wszystkim wspaniałej rywalizacji i zakończył sportowe zmagania. Warto dodać, iż każda drużyna otrzymała też dyplom.
Do organizacji całej imprezy włączyło się kilku naszych nauczycieli, którym należą się także podziękowania. Brawo!

liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga liga

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl