10 stycznia 2023r.

Turniej ligowy w Opalenicy – Unihokej

W miniony weekend, tj. w niedzielę 8 stycznia, nasi reprezentanci zainaugurowali w Opalenickiej Lidze Unihokeja. W tym sezonie zmieniono system rozgrywek – każda drużyna zgłasza się do każdego – kolejnego turnieju osobno (nie trzeba grać w każdej kolejce ligowej). W swym pierwszym występie w Nowym Roku 2023 nasi uczniowie przy małym wsparciu dwóch absolwentów oraz uczniów ze SP Pecna (mamy nadzieję naszych przyszłych uczniów ZS Mosina) podjęli walkę z wyżej notowanymi drużynami. Do całych zawodów zgłosiło się, aż 8 zespołów, które zagrały w dwóch grupach. Nasza kadra zagrała przeciwko: Spartanie Opalenica 0 : 2, Terror Chynów 1 – 6 (zwycięzca kolejki) oraz Lokomotiv Czerwieńsk 0 – 7. Warto dodać, iż ostatnie dwa zespoły były reprezentowane przez zawodników z doświadczeniem ekstraklasowym. Dlatego tak trudno było nam podjąć równorzędną z nimi walkę. W drugiej grupie zagrały drużyny: Floorball Team Poznań, Akademia Unihokeja Romgos w Kotlinie, Perła Wrocław oraz Vikings Nowy Tomyśl. Cieszymy się, że nasi reprezentanci oraz ich młodsi koledzy (nasza przyszłość) mogą zbierać tak cenne doświadczenie. Celem samym w sobie są przecież dla nas zawody szkolne.
Po rozegranych meczach, cała drużyna zjadła wspólny posiłek, a wszystko to dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego. Czekamy na kolejne zawody!

unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl