12 grudnia 2022r.

“Opowieść wigilijna” w Teatrze Muzycznym

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, bowiem przypada nań Adwent, a więc pełen refleksji czas oczekiwania na narodziny Jezusa. Oczywiście w środkach masowego przekazu słyszymy o gwiazdce, świętach…, jesteśmy bombardowani relacjami z jarmarków świątecznych, oglądamy przecudnej urody choinki i głowimy się, jakie w tym roku kupimy prezenty. Jednak warto choć na chwilę się zatrzymać, porozmyślać, spojrzeć w głąb siebie.
     Doskonałą okazją, aby to zrobić, jest na przykład obejrzenie spektaklu teatralnego. Grupa uczniów z pierwszej klasy technikum naszego Zespołu Szkół wzięła udział w niecodziennym wydarzeniu. Teatr Piasku Tetiany Galitsyny z udziałem aktorów Teatru Muzycznego (na deskach tegoż) zaprezentował “Opowieść wigilijną” w niesamowitej odsłonie.
     Obejrzeliśmy, znaną chyba wszystkim, historię Scrooge’a - człowieka, dla którego pieniądz stanowi najwyższą, jeśli nie jedyną wartość w niesamowitej konwencji, gdyż była to opowieść malowana piaskiem, światłem, śniegiem. Sztuka teatralna zazwyczaj w szczególny sposób oddziałuje na zmysły odbiorcy, jednak w tym wypadku wrażenia wizualne zostały spotęgowane tworzonymi na żywo przepięknymi obrazami z piasku oraz przy użyciu światła i cienia. Wyjątkowa oprawa przedstawienia wprawiła nas w zadumę nad tym, co w życiu naprawdę ważne.

teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl