26 października 2022r.

Dzień Zawodowy – z muzyką, pasją i humorem.

Logistyka jak muzyka, a hotelarze, jak żeglarze…- takie słowa piosenki wybrzmiały na scenie Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki podczas Dnia Zawodowego. Tego dnia w godzinach od 8.00 do 15.00 odwiedziło naszą szkołę wielu ósmoklasistów z lokalnych Szkół Podstawowych: z Mosiny, Puszczykowa, Borowa, Pecnej, Iłówca, Rogalina, Rogalinka, Krosna i Krosinka. Bogaty program artystyczny prezentacji zawodów, jakie oferuje szkoła nie pozwolił na chwilę nudy, a zwiedzanie szkoły, rozmowy z nauczycielami i uczniami na pewno pomogą w podjęciu decyzji młodszym kolegom przy wyborze przyszłej szkoły. Było muzycznie, z pasją i humorem. Logistycy wystawiając scenę z serialu „T jak Telenowela”, opowiedzieli o losach cudownie uzdolnionego Pablito, który okazał się uczniem Technikum Logistycznego w Mosinie. Przyglądając się jego postaci, uczniowie dowiedzieli się, czym jest logistyka, jak wygląda praca logistyka, jakie są możliwe zarobki i jakie potrzebne kompetencje w tym zawodzie. Następnie zaprezentowali swoją pracę i umiejętności hotelarze. Przygotowali specjalnie dla naszych gości synchroniczny pokaz kelnerski oraz podali przydatne informacje na temat praktyk zagranicznych i innych ciekawych zagadnień na temat ich zawodu. Pod koniec części oficjalnej uczniowie szkoły branżowej pokazali się w strojach roboczych, takich jak: kucharz, elektryk, ślusarz, cukiernik, fryzjer, lakiernik i sprzedawca. Po przedstawieniu młodsi koledzy i koleżanki zostali oprowadzeni po szkole. Była okazja zobaczyć jak wygląda nasza szkoła i jak prezentują się pracownie. Uczniowie klas ósmych opuścili naszą szkołę z rumieńcami na twarzy, trzymając w dłoniach ulotki z pełną ofertą szkoły. Do zobaczenia wszystkim na Drzwiach Otwartych już 18 marca i mamy nadzieję, że z większością uczniów spotkamy się we wrześniu.
Blanka Świtaj-Łukasik

zawody