11 października 2022r.

Mamy to!

Wygraliśmy powiatowy etap konkursu „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”!
     10 października w Starostwie Powiatowym w Poznaniu osiem trzyosobowych drużyn ze szkół prowadzonych przez powiat poznański wzięło udział w powiatowych zmaganiach tegorocznej edycji konkursu historycznego, którego tematem przewodnim jest „Stulecie powrotu części Górnego Śląska do macierzy”. Materiał historyczny jest więc obszerny, ale ten etap XV jubileuszowej edycji konkursu okazał się dla nas szczęśliwy! Jedna z dwóch drużyn z naszej szkoły pokonała drużyny z Zespołu Szkół w Kórniku, Zespołu Szkół w Bolechowie, Zespołu Szkół nr 2 w Swarzędzu oraz trzy z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu.
Team w składzie: Wiktoria Wechta, Katarzyna Nowicka oraz Oliwia Goździak będzie reprezentować powiat poznański w finale, który zaplanowano na 10 listopada 2022 r. w Kościelisku, na terenie powiatu tatrzańskiego. Do udziału w finale zaproszeni są również uczniowie z powiatów: kartuskiego, łowickiego, tatrzańskiego, świdnickiego, nowotarskiego, hrubieszowskiego, rawickiego, wadowickiego, międzychodzkiego, a także z Sopotu.
Życzymy owocnej nauki i powodzenia w finale!
Nauczyciele historii

konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs