31 maja 2022r.

Międzyszkolna Liga

Zawody sportowe z elementami pomocy przedmedycznej

W naszej szkole przeprowadzony został ostatni konkurs z cyklu Międzyszkolnej Ligi - zawody sportowe z elementami pomocy przedmedycznej. Wystąpiło w nich pięć drużyn ze szkół podstawowych: SP nr 2 w Mosinie, ZS im. Kryptologów Poznańskich w Luboniu (dwie drużyny) oraz SP w Pecnej (dwie drużyny). Do rywalizacji każda szkoła miała prawo zgłosić po dwie drużyny 4 – osobowe, a w każdej z nich musiała wystąpić przynajmniej 1 dziewczynka. Konkurs jest ten inny niż wszystkie, ponieważ uczniowie muszą się w nim wykazać wiedzą, umiejętnościami niesienia pierwszej pomocy oraz ogólną sprawnością fizyczną tj. zwinnością, szybkością, siłą, a nawet elementami technicznymi jak chociażby rzuty do kosza. Wszystko to sprawia, że rywalizacja jest bardzo widowiskowa, a uczniowie stają się w niej tak naprawdę wieloboistami startującymi drużynowo.
Każda drużyna startowała w ośmiu konkurencjach tak samo punktowanych tj. pierwsze miejsce – 5 pkt, drugie miejsce – 4 pkt itd. Całość zawodów rozpoczęła się testem wiedzy sportowej oraz pierwszej pomocy. Następnie drużyny losowo przechodziły na pozostałe konkurencje, tj. przeprowadzenie skutecznej RKO na fantomie, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej, pokonanie toru sprawnościowego, rzut kaloszem do celu, rzuty osobiste do kosza, sztafeta 4 x 200m oraz chyba najbardziej wyczerpująca rywalizacja – przeciąganie liny każdy z każdym.
Po zaciętej, prawie 3 godzinnej rywalizacji i podsumowaniu wyników zwyciężyła dość pewnie drużyna nr 2 ze Szkoły Podstawowej w Pecnej. Tabela końcowa wygląda następująco:
   1. Szkoła Podstawowa w Pecnej – drużyna nr 2     (32 pkt)
   2. Zespół Szkół im. Kryptologów Poznańskich w Luboniu – drużyna nr 1     (24,5 pkt)
   3. Zespół Szkół im. Kryptologów Poznańskich w Luboniu – drużyna nr 2     24 pkt)
   4. Szkoła Podstawowa w Pecnej – drużyna nr 1     (21,5 pkt)
   5. Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie     (18 pkt)
Za pierwsze 3 miejsca drużyny odebrały okazałe puchary, każda drużyna otrzymała też dyplom. Podczas rywalizacji uczniowie otrzymali upominek w postaci batonika energetycznego, wody do picia, a na koniec wszyscy udali się do szkolnej stołówki na prawdziwą grochówkę z kotła.
Rywalizacja zakończyła się bez większych kontuzji, a uczniowie zadowoleni i z nagrodami udali się do swoich szkół.
Warto dodać, iż otwarcie zawodów przeprowadził pan dyrektor Paweł Zawieja, a całość rywalizacji zakończyła i podsumowała pani v-ce dyrektor Anna Sawińska.
Do organizacji całej imprezy włączyło się wielu naszych nauczycieli, którym też należą się podziękowania oraz uczniom pomagającym przy poszczególnych konkurencjach. Brawo!

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @zs-mosina.pl