13 maja 2022r.

Unihokeiści walczą o podium Ligi Opalenickiej

W minioną sobotę tj. 7 maja nasza drużyna unihokeistów rozegrała kolejne 2 mecze w ramach Opalenickiej Ligi Unihokeja. Nasz występ można uznać za udany, ponieważ zdobyliśmy 3 punkty w ważnym dla nas spotkaniu z Krokodylami Poznań. Przegraliśmy natomiast z liderem Lokomotivem Czerwieńsk (drużyną występującą w polskiej ekstraklasie unihokeja), co jednak było w kalkulowane znając klasę i doświadczenie rywala.
W pierwszym spotkaniu z Krokodylami szybko objęliśmy prowadzenie 2 – 0 i można powiedzieć, że kontrolowaliśmy ten mecz powiększając stopniowo przewagę. Przeciwnik straszył nas jednak swoimi kontratakami i w tym elemencie był bardzo groźny. W drugiej połowie poznaniacy zbliżyli się na jedno trafienie, jednak fizycznie to my wyglądaliśmy dużo lepiej i zachowaliśmy więcej sił na końcówkę meczu strzelając decydujące bramki i ostatecznie wygrywamy 7 – 5.
W drugim spotkaniu na „szczycie” – my jako v-ce lider tabeli podejmowaliśmy lidera – Lokomotiv Czerwieńsk. Początek był dla nas bardzo obiecujący, ponieważ po stracie bramki, szybko się podnieśliśmy i to my zdobyliśmy kolejne dwie, czym chyba zaskoczyliśmy rywala. Objęliśmy prowadzenie 2 – 1, jednak przez kolejne minuty zaczęła się uwidaczniać przewaga Lokomotivu, czego odzwierciedleniem były kolejno zdobywane gole. Podjęliśmy walkę, ale ostatecznie przegraliśmy 9 – 4. Plusem jednak jest to, że liderowi w dwóch meczach strzeliliśmy 11 bramek. Czeka nas jeszcze z nimi trzecie spotkanie i może tam powalczymy o sprawienie niespodzianki.
Podczas całodniowego turnieju nasi chłopcy mogli liczyć na ciepły posiłek w postaci pizzy, a swe niedobory witamin i energii mogli uzupełnić dostarczonymi batonikami i napojami energetycznymi, proteinowymi oraz płynami w postaci izotoników i wody. Wszystko to dzięki środkom powiatowym w ramach dodatkowych zajęć.
Zapraszamy do śledzenia kolejnych wyników i kibicowania!!!

tabela

unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @zs-mosina.pl