12 kwietnia 2022r.

Prosto z Areny

Uczniowie Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie po raz kolejny zaprezentowali zawody technik logistyk oraz technik hotelarstwa na „Arenie Zawodów” w Poznaniu. Targi te odbywają się co roku, w ramach kampanii „Szacun dla zawodowców”. Ich celem jest promocja nauki określonego fachu, a w szczególności poszerzanie wiedzy o konkretnych zawodach. Organizatorem kampanii jest Miasto Poznań i Powiat Poznański. W tym roku wydarzenie to odbywało się w pawilonie Międzynarodowych Targów Poznańskich podzielonym na 12 wysp zawodowych. „Arena Zawodów” to akcja adresowana szczególnie do ósmoklasistów kończących szkołę podstawową, przed którymi stoi decyzja o wyborze dalszej drogi edukacji. Uczniowie z naszej szkoły opowiadali młodszym kolegom, jak wygląda nauka w zawodzie technik logistyk i technik hotelarstwa oraz co czeka ich w przyszłej pracy. Nasi uczniowie dzięki swojej komunikatywności, otwartości, życzliwości i kompetencjom zawodowym cieszyli się ogromnym powodzeniem na Targach. Swoim poczuciem humoru i profesjonalnym przygotowaniem do prezentacji zawodu przyciągali tłumu młodszych kolegów. Było wesoło, edukacyjnie, z humorem i towarzysko. Na pewno zaprezentujemy swoje zawody również w przyszłym roku.
Link do strony kampanii „Szacun dla zawodowców” - https://zawodowcy.poznan.pl/wpis.php?p=189 .

Blanka Świtaj-Łukasik

arena   arena   arena   arena   arena   arena   arena   arena   arena   arena   arena   arena

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @zs-mosina.pl