24 marca 2022r.

IV miejsce chłopców w siatkówce

W Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Nikodem Cymerlik, Kamil Drobiński, Filip Grzesiewski, Kacper Bankiewicz, Jakub Kaczmarek, Jakub Pachołek, Filip Przymusiński, Bartosz Wojciechowski i Maciej Woś.
W wyniku losowania trafiliśmy do gruby razem z reprezentacją ZST Tarnowo Podgórne oraz ZS Kórnik. Pierwszy mecz rozegraliśmy z Kórnikiem i w tym meczu zdeklasowaliśmy wyraźnie przeciwnika, wygrywając oba sety przewagą kilkunastu punktów. Drugi mecz grupowy rozegraliśmy z ZST Tarnowo Podgórne. W tym meczu o naszej przegranej zadecydował tie break.
W półfinałach spotkaliśmy się z reprezentacją gospodarzy, z którymi przegraliśmy 2:0, jednak w drugim secie mocno walczyliśmy o dogrywkę, zostawiając wiele sił i zdrowia na boisku, przegrywając 27-29.
Pozostała nam więc gra o III miejsce – mecz z ZS Rokietnica. Podczas tej rozgrywki widać było już zmęczenie i załamanie po poprzednim meczu, czego efektem był przegrany pierwszy set 15-25. W drugim jednak się nie poddajemy i wygrywamy 25-19. Niestety kolejny tie break nam nie sprzyja i ostatecznie rozgrywki kończymy na IV miejscu.
Warto w tym momencie wspomnieć, że jest to pierwsza od kilkunastu lat obecność naszej szkoły w rozgrywkach w piłce siatkowej w kategorii chłopców, więc udział w zawodach był dla naszej drużyny nowym doświadczeniem i dobrą lekcją.

siatkowka   siatkowka   siatkowka   siatkowka   siatkowka   siatkowka   siatkowka   siatkowka   siatkowka   siatkowka   siatkowka   siatkowka

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @zs-mosina.pl