1 marca 2022r.

Dobry początek ligowy unihokeistów

W miniona sobotę tj. 26 lutego nasi unihokeiści udanie zainaugurowali ligowe rozgrywki w Opalenicy. W kolejce tej rozegraliśmy 3 mecze, gdzie w dwóch odnieśliśmy zwycięstwa. Nasi reprezentanci wsparci kadrowo naszymi absolwentami, kolejno zagrali z faworytem rozgrywek Lokomotivem Czerwieńsk, gdzie do końca wynik był sprawą otwartą i byliśmy o krok od sprawienia niespodzianki. Końcówka spotkania, zadecydowała jednak o naszej porażce. Ostatecznie przegraliśmy 7 – 10 zmuszając przeciwnika do wielkiego wysiłku, choć trzeba przyznać i uznać, że na boisku był od nas zdecydowanie lepszy. Następny mecz zagraliśmy z drużyną Vikings Nowy Tomyśl, choć początek nie był dla nas udany bo przegrywaliśmy już 0 – 2. Potrafiliśmy jednak uspokoić grę i konsekwentnie punktować przeciwnika. Ostatecznie po dobrym spotkaniu pokonaliśmy Vikings 6 – 4. Ostatni pojedynek zagraliśmy z zespołem Krokodyle Poznań, gdzie od początku to my nadawaliśmy ton grze i sukcesywnie powiększaliśmy przewagę bramkową. Pod koniec spotkana nastąpiło niestety rozprężenie w naszych szeregach co doprowadziło do nerwowej końcówki (Krokodyle zbliżyły się na jedną bramkę), ostatecznie jednak przyspieszyliśmy i wygraliśmy pewnie 10 – 7. W naszych szeregach debiut na ligowych boiskach zaliczyli : Nikodem Mikołajczak, Jakub Pachołek oraz Bartosz Naskręt. Chłopacy poradzili sobie z presją i zaliczyli udany występ. W obecnej tabeli jesteśmy v-ce liderami mając na koncie 6 pkt. Po całym dniu (spędziliśmy na zawodach 9 godzin) ciężkich zmagań cali i z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do domów. W trakcie rozgrywek nasi zawodnicy zjedli przepyszny obiad oraz zostali obdarowani słodkimi batonikami energetycznymi i białkowymi, mieli zapewnione także płyny uzupełniające – powysiłkowe. Wszystko to dzięki środkom powiatowym w ramach dodatkowych zajęć.
Kolejne mecze już 12 marca. Zapraszamy do śledzenia wyników i kibicowania!!!

Unihokej   Unihokej   Unihokej   Unihokej   Unihokej   Unihokej   Unihokej   Unihokej   Unihokej   Unihokej

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @zs-mosina.pl