17 lutego 2022r.

Nie samą pracą żyje człowiek ....,czyli czas wolny w Maladze.

Mija drugi tydzień naszego pobytu w Maladze. Po pracy i lekcjach hiszpańskiego korzystamy z uroków Malagi. Zaraz po przyjeździe nasza opiekunka z biura Tribeka oprowadziła nas po mieście, zapoznała z najważniejszymi zabytkami, wśród których znalazły się ruiny starożytnego Teatru Rzymskiego. Sobotnie popołudnie upłynęło nam na wspinaczce na wzgórze Gibralfaru, skąd rozpościera się piękny widok na zabytkowe centrum miasta, morze i port. Wśród budynków naszą uwagę przykuł widok korridy. Miłośnicy piłki nożnej wybrali się na stadion, aby obejrzeć mecz Malaga FC - UD Almeria. W niedzielę w towarzystwie sympatycznego przewodnika z lokalnego biura turystycznego, który ku naszemu zdziwieniu okazał się Polakiem, zwiedzaliśmy średniowieczną twierdzę Alcazabę. Oprócz wiedzy o zabytku przewodnik przybliżył nam dzieje Hiszpanii tamtego okresu. Popołudnia spędzamy na plaży albo spacerujemy urokliwymi uliczkami starego miasta. Oczywiście nie może zabraknąć zakupów w lokalnej galerii handlowej. Wypoczynek łączymy z prozą życia, czyli sprzątaniem i praniem. W ten sposób upływa nam czas na zagranicznych stażach.

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @zs-mosina.pl