17 grudnia 2021r.

Certyfikaty Politechniki Poznańskiej dla logistyków

Certyfikaty rozdane, testy zaliczone, nowe umiejętności nabyte. W piątek uczniowie klasy IIIA TL zakończyli praktyki w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”. W trakcie tygodniowego pobytu w laboratoriach na Politechnice Poznańskiej uczniowie zapoznali się z akademicką, fachową wiedzą logistyczną pod okiem doświadczonych praktyków z branży logistycznej. Młodzież miała okazję programować znaczki RFID oraz projektować etykiety logistyczne. Realizowali zadania oparte na automatycznej identyfikacji wykorzystując oprogramowanie Comax. Jedno z zadań polegało na symulacji operacji magazynowych z wykorzystaniem oprogramowania Comarch ERP Optima. Ciekawym wyzwaniem była także realizacja wymiany handlowej towarów i usług zgodna z procedurą profesjonalnego oprogramowania magazynowego. Poza tym uczniowie rozwiązywali zadania transportowe dotyczące planowania tras wykorzystując do tego celu arkusz kalkulacyjny Excel i mapy google. Podsumowaniem praktyk i warunkiem otrzymania Certyfikatu uczestnictwa w projekcie było pozytywne zaliczenie testu, z którym wszyscy nasi logistycy poradzili sobie bardzo dobrze. Warto dodać, że posiadanie takiego Certytikatu to dodatkowy atut na CV podczas starania się w przyszłości o dobrą pracę, którym na pewno warto się pochwalić. Gratulujemy udanych praktyk, nowych doświadczeń i Certyfikatów.
Blanka Świtaj-Łukasik – wychowawca klasy i opiekun grupy.

certyfikat   certyfikat   certyfikat   certyfikat   certyfikat   certyfikat   certyfikat   certyfikat   certyfikat   certyfikat   certyfikat   certyfikat   certyfikat

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym