1 grudnia 2021r.

Zawody strefowe w unihokeju chłopców

W hali OSiR w Mosinie – Krosno byliśmy po raz pierwszy gospodarzami turnieju unihokeja chłopców i to na szczeblu strefowym (eliminacje wojewódzkie). Zawody odbyły się na pięknej hali dzięki uprzejmości dyrektorowi i kierownikowi OSiR-u w Mosinie. Miało to też posłużyć popularyzacji tej dyscypliny na naszych terenie gminnym i zachęcić do uprawiania unihokeja.
Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn (jedna ZSP nr 1 Kępno z powodów braków kadrowych nie dojechała), które walczyły o dwa premiowane miejsca awansem do Finału Wojewódzkiego. Grano więc system każdy z każdym 2 x 8 min.
Nasza drużyna do rywalizacji przystąpiła bez dwóch podstawowych zawodników (kwarantanna) co zapewne miało przełożenie na końcowy wynik naszych reprezentantów. Tym bardziej, że poziom rozgrywek już na tym etapie był w tym roku wyjątkowo wysoki – nie było słabych drużyn. Ostatecznie nasi chłopcy zajęli IV miejsce, po bardzo zaciętej rywalizacji. Przegraliśmy 1 – 6 ze zwycięzcą turnieju ZSZ Września nr 2, choć to my w tym meczu objęliśmy prowadzenie, jednak chęć zdobycia kolejnych nas zgubiła i po szybkich kontrach przeciwnik nas wypunktował – za bardzo się otworzyliśmy. Podobnie przegraliśmy też z v-ce mistrzem ZST Pleszew 1 – 5. Remisowaliśmy 1 – 1, następnie wyrównaliśmy na 2 – 2, jednak sędzia bramki nie uznał i także po kontrach przegraliśmy chyba zbyt wysoko. Wygraliśmy z ZS Salezjańskich z Poznania 2 – 1 po bardzo dobrym pojedynku, co dało nam szanse myśleć jeszcze przed ostatnim meczem o dalszym awansie. Niestety przegraliśmy z ZST Turek 2 -1, choć przez większość meczu wszystko układało się po naszej myśli. Prowadziliśmy 1 – 0 grając lepiej od przeciwnika, jednak końcówka spotkania rozstrzygnęła się na korzyść Turku, wyrównali na 1 – 1, następnie po naszych szaleńczych atakach (wielu strzałach), przeciwnik przechwycił piłkę i wyszedł z kontrą i strzelił na 2 – 1.
Chłopacy zostawili dużo zdrowia na boisku, co trzeba im oddać, a wyniki dwóch wysoko przegranych meczy nie odzwierciedlają przebiegu gry. Trzeba jednak przyznać, że przeciwnicy byli dzisiaj dla nas za mocni, być może zabrakło chłopaków, którzy ze względów sanitarnych zostali w domu. I tak gratulujemy całej drużynie wysokiego wyniku, ponieważ zespół jest w przebudowie po ukończeniu nauki w ubiegłym roku kilku istotnych zawodników.
W zawodach zagrali:
Dawid Korcz, Filip Przymusiński, Nikodem Mikołajczak, Maksymilian Prokop, Bartosz Bartkowiak, Grzegorz Hildebrand, Bartosz Naskręt, Maciej Woś

unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej