20 października 2021r.

Unihokeiści ZS Mosina mistrzami Powiatu Poznańskiego

Dziewczęta z brązowymi medalami

Miło nam poinformować, iż nasza reprezentacja chłopców w unihokeju po 3 latach ponownie powróciła na tron w powiatowej rywalizacji. Oczywiście głównym konkurentem do tytułu był ZS nr 1 w Swarzędzu mający w swoich szeregach zawodników z dwóch sąsiednich drużyn klubowych z Paczkowa i Gułtów. Po zaciętym pojedynku obfitującym w wiele ciekawych akcji z jednej, jak i drugiej strony nasza drużyna ostatecznie zwyciężyła 2 – 0 po trafieniach Filipa Przymusińskiego uznanego ostatecznie za najlepszego strzelca turnieju (4 bramki). W kolejnym meczu z ZS Kórnik daliśmy się zaskoczyć i jako pierwsi straciliśmy bramkę, jednak następne minuty spotkania pokazały naszą dominację nad przeciwnikiem i lepsze wyszkolenie techniczne. Ostatecznie wygraliśmy 3 – 1 po trafieniach Filipa Przymusińskiego x 2 i Nikodema Mikołajczaka, który co chwilę siał postrach pod bramką przeciwników. Warto dodać, iż chłopacy zostawili sporo zdrowia na boisku, ponieważ w ostatniej chwili wypadło nam (nie znamy przyczyn) dwóch zawodników ze składu. Graliśmy zatem trójką rezerwowych, a w ostatnim meczu już dwójką plus bramkarz. Trzeba też przyznać, że każdy wspiął się na wyżyny swych umiejętności i stąd ten sukces! Nasz bramkarz – Dawid Korcz został też uznany najlepszym bramkarzem turnieju! Brawo Chłopaki!!!
     Dziewczęta zdobyły także medal plasując się na 3 miejscu. Pokazały charakter walcząc do końca w każdym pojedynku. Uległy niestety faworyzowanym zawodniczkom z ZS nr 1 ze Swarzędza 0 – 2 oraz ZS Kórnik 0 – 4 (nastąpiła w tym meczu wymiana bramkarek, co nie przyniosło spodziewanego efektu). Warto dodać, iż nasza bramkarka – Skirzewska Jagoda z pierwszego pojedynku została ostatecznie najlepszą bramkarką zawodów.
     Dodajmy, iż zaraz po zawodach nasi chłopacy mieli możliwość wyjazdu na basen do Kościana w ramach Szkolnego Klubu Unihokeja (autobus, bilety wstępu oraz posiłek był ufundowany przez powiat w ramach dodatkowych zajęć sportowych w których to nasi chłopcy biorą udział). Więcej na ten temat w kolejnym artykule!
Składy zespołów:
Dziewczęta: Anioła Milena, Cichowska Lena, Fischer Sandra, Lewandowska Wiktoria, Lyporetska Maryna, Nowaczyńska Dominika, Olejnik Patrycja, Skirzewska Jagoda, Sołtysiak Zuzanna, Śremska Judyta, Vogt Lidia
Chłopacy: Dawid Korcz, Bartosz Susafał – bramkarze, Filip Przymusiński – kapitan, Nikodem Mikołajczak, Jakub Pachołek, Marcin Lisek, Maksymilian Prokop, Filip Grześkowiak, Bartosz Naskręt, Bartosz Bartkowiak.