27 listopada 2017r.

Lakiernik – zawodem dla każdego

W ramach kształcenia zawodowego nasza szkoła przygotowuje uczniów do pracy w różnych zawodach. Jednym z nich jest LAKIERNIK. Program nauczania tego zawodu zawiera zagadnienia ogólne z podstaw konstrukcji maszyn i podstaw technik wytwarzania oraz specjalistyczne z technologii prac lakierniczych. Treści ogólne obejmują między innymi: podstawowe zasady rysunku technicznego, charakterystykę różnych materiałów konstrukcyjnych, podstawowe metody łączenia metali, charakterystykę podstawowych metod wytwarzania, budowę maszyn i środków transportu. Treści specjalistyczne obejmują: charakterystykę wyrobów lakierowych, wyposażenie technologiczne stanowisk lakierniczych, przygotowanie podłoży pod powłoki lakierowe, zasady przygotowania wyrobów lakierowych do nakładania, metody nakładania wyrobów lakierowych, procesy technologiczne wykonywania pokryć lakierowych na różnych podłożach, technikę wykonywania operacji procesu technologicznego lakierowania przemysłowego i renowacyjnego. Absolwenci po zdaniu egzaminu uzyskują kwalifikację zawodową – wykonywanie prac lakierniczych, która umożliwia zatrudnienie w zakładach przemysłowych oraz w warsztatach usługowych (szczególnie w lakierniach samochodowych).
Załączone poniżej zdjęcia wykonano podczas zajęć z technologii prac lakierniczych.