POZYTYWNIE ZAKRĘCENI - NAKRĘTKI DLA PATRYKA

Patryk w wieku 9-ciu lat doznał ciężkiego urazu mózgowo - czaszkowego, wielonarządowego (wypadek komunikacyjny). Od tego czasu rodzice nieustannie uczą go wszystkiego na nowo. Cały czas ćwiczy. Dzięki temu Patryk wiele osiągnął. Od nowa nauczył się mówić, czytać, pisać, jeść, ubierać... Teraz rodzice robią wszystko, aby mógł samodzielnie chodzić. W sierpniu 2 lata temu, Patryk przeszedł zabieg fibrotomii, a w 2013r rekonstrukcje stopy wraz z wydłużeniem mięśni. Jest to dla niego ogromna szansa na samodzielne poruszanie. Prze najbliższy rok po zabiegu wymagana jest szczególnie intensywna rehabilitacja. Rodziców nie stać na jej opłacenie z własnych środków (koszt 2-tygodniowego kompleksowego turnusu to 5.100 – 7.000 tys. zł), dlatego też zmuszeni są zbierać fundusze, aby Patryk mógł odzyskać na nowo swoje „życie”. Walczą o jego samodzielność. Chcą, żeby znów były szczęśliwy. Dlatego w naszej szkole prowadzimy akcję „Pozytywnie zakręceni”, czyli zbieramy nakrętki dla Patryka. Nie wymaga to wielkiego wysiłku tylko dobrej pamięci, aby nie wyrzucać plastikowych nakrętek tylko skrzętnie zbierać.
Nakrętki prosimy wrzucać do kartona, który znajduje się na pierwszym piętrze w naszej szkole przy pokoju nauczycielskim. Prosimy was o pomoc w imieniu Patryka.

Szkolnego Koła
Wolontariatu