SERWIS MATURZYSTY - Rok szkolny 2023/2024

Terminy egzaminów maturalnych w maju 2024r.: znajdziesz tutaj

Komunikat o materiałach i przyborach pomocniczych (2024r.): znajdziesz tutaj

Informacje dotyczące egzaminu maturalnego:

Zapoznaj się z procedurami, biuletynami maturalnymi, arkuszami maturalnymi, informatorami, standardami:
      -  "Formuła 2023"
      -  "Stara formuła"
      -  Arkusze maturalne - "Formuła 2023"
      -  Arkusze maturalne - "Stara formuła"

Kursy maturalne

W grudniu 2022 roku Powiat Poznański wraz z Lecturus Sp. z o.o. Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego i Fundacją Miasto podpisał porozumienie o współpracy w obszarze działań edukacyjnych polegających na ułatwieniu młodzieży dostępu do nowoczesnych materiałów edukacyjnych przygotowujących do egzaminu maturalnego. Zgodnie z jego treścią mieszkańcy Powiatu Poznańskiego mogą skorzystać z 70% opustu do kursów maturalnych z zakresu matematyki, języka polskiego i języka angielskiego. Lekcje odbywać się będą na platformie e-learningowej Lecturus Junior w formie wykładów i ćwiczeń przy wsparciu nauczyciela, z wykorzystaniem różnego rodzaju aplikacji i materiałów multimedialnych dedykowanych konkretnym przedmiotom, z dostępem do VOD z minionych lekcji.

Kluczowe informacje o kursach:
1. Kursy są dostosowane do aktualnej podstawy programowej i skoncentrowane na kluczowych zagadnieniach egzaminacyjnych.
2. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli, laureatów konkursu "Nauczyciel Roku".
3. Kursy odbywają się online, co pozwala uczestniczyć w nich z dowolnego miejsca.
4. Każdy kurs składa się z 25 godzin lekcyjnych, z zajęciami raz w tygodniu.
5. Uczniowie mają dostęp do platformy e-learningowej z materiałami multimedialnymi oraz VOD z minionych lekcji.

Zapisy na kursy są możliwe od 11 września na https://lecturusjunior.pl/, wystarczy wpisać kod pocztowy, by skorzystać z preferencyjnej oferty i zdobyć wiedzę z rabatem! Kursy natomiast rozpoczną się 6 listopada 2023 r.

Dostępne są również przykładowe lekcje, które znajdują się na stronie internetowej: https://www.youtube.com/playlist?list=PLl2hbQNrn21DsfFK770e26Vd5rLrJE6xP

matura

CIEKAWE STRONY DO POWTÓREK:

MATEMATYKA:

MATEMAKS - Matematyka maksymalnie prosta
     Matematyka szkolna
     Zbiór zadań z matematyki

JĘZYK ANGIELSKI

MIKE - kanał na YouTube (aktualizowany)

Co po maturze:

Zajrzyj na strony internetowe wielkopolskich uczelni wyższych:
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu