mapa witryny   


Branżowa Szkoła I Stopnia

klasy wielozawodowe


28 - 29 marca 2019r.

XXII Ogólnopolski Turniej Piekarski

      Dominik Dederek (kl. 2a Branżowa Szkoła I Stopnia) reprezentował naszą szkołę na XXII Ogólnopolskim Turnieju Piekarskim, który odbywał się w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. W turnieju brało udział 12 uczestników m.in. z Gdańska, Lublina, Radomia, Puław i Poznania. Turniej trwał 2 dni. W pierwszym dniu przez kilka godzin uczestnicy przygotowywali wymagane wyroby oraz odpowiadali z części teoretycznej. Dominik wykazał się dużą wiedzą i umiejętnościami, które zdobył zaledwie w ciągu dwóch lat nauki oraz praktyki w mosińskiej piekarni Ren-Mac. Natomiast drugiego dnia odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Izbie Rzemieślniczej. Za udział w turnieju Dominik otrzymał cenne nagrody i zaświadczenie zwalniające go z egzaminu zawodowego w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej - część pisemna. Wartością dodaną udziału w tego typu turniejach jest nabycie doświadczenia, poznanie nowych ludzi oraz przekroczenie własnych granic- wyjście ze strefy komfortu.
      Gratulacje dla Dominika i serdeczne podziękowania za godne reprezentowanie naszej szkoły na arenie ogólnopolskiej. Trzymamy kciuki za przyszły rok, wtedy Dominik będzie w klasie trzeciej branżowej szkoły I stopnia.
Joanna Markuszewska-Orpel



5 lutego 2019r.

Wypieki cukierników

      We wtorkowy poranek w naszej szkolnej pracowni gastronomicznej uczniowie branżowej szkoły I stopnia, uczący się w zawodzie cukiernik, prezentowali swoje umiejętności. W pełnym rynsztunku ruszyli do działania. Celem było wyprodukowanie ciasteczek 3 składnikowych i drożdżówek z budyniem oraz z jabłkami. Ostatnim etapem było wykończenie i konsumpcja -oczywiście :).
Gratulujemy grupie zaangażowania w dążeniu do wspólnego celu!



20 listopada 2018r.

Fryzury ślubne


     Tematem zajęć, w naszej pracowni fryzjerskiej, były fryzury ślubne, które wykonywały uczennice klasy drugiej branżowej szkoły I stopnia.
     Aktualnie w ślubnych upięciach panuje trend na lekkość i połysk, przy jednoczesnym utrwaleniu. Dla fryzur, które mają być piękne przez całą noc, w nienaruszonym stanie, ważna jest tekstura. Warto, więc sięgnąć po lakier, który przygotuje nam włosy, jednocześnie ich nie sklejając. Dodatkowo przy pomocy pianki zwiększającej objętość, nakładanej tuż przed modelowaniem, z łatwością uzyskuje się pogrubienie i objętość od nasady włosów. Podczas termostylizacji zawsze należy sięgnąć po spray jedwabiście wygładzający dla ochrony przed temperaturą i dla zwiększenia połysku. Ponadto elementy fryzury świetnie akcentuje krem uszlachetniający, który dyscyplinuje i podkreśla to, co chcemy wydobyć w upięciu.
Ewa Gominiak


19 listopada 2018r.

Z darami w poznańskim schronisku dla zwierząt


     W listopadzie w naszej szkole prowadzona była zbiórka darów na rzecz schroniska dla zwierząt w Poznaniu. Społeczność internacka także dołączyła do tej akcji w postaci zbiórki karmy dla zwierząt.
     Następnie uczniowie klasy IIa branżowej szkoły I stopnia, którzy byli koordynatorami i inicjatorami akcji, zawieźli dary do schroniska, w którym po przekazaniu zebranych przez „Wodziczkę” karm, koców, zabawek, itp. zostaliśmy oprowadzeni po boksach zwierząt. W trakcie spaceru rozmawialiśmy z jednym z pracowników schroniska na temat podopiecznych.
     Wszystkim uczniom, nauczycielom szkoły oraz internatu serdecznie dziękujemy za okazane serce.
Uczniowie klasy IIa BS1S


5 listopada 2018r.

Zbiórka żywności oraz akcesoriów dla psów i kotów


      Uczniowie klasy IIa branżowej szkoły I stopnia organizują zbiórkę żywności oraz akcesoriów dla psów i kotów mieszkających w poznańskim schronisku dla zwierząt.
Lista potrzebnych produktów, znajduje się na tablicy informacyjnej na I piętrze szkoły lub na stronie internetowej schroniska: www.schronisko.com
Zbieramy:
   - karmę suchą i puszki,
   - smakołyki dla zwierząt,
   - koce, ręczniki, legowiska,
   - zabawki dla zwierząt,
   - drapaki dla kotów.
Rzeczy zbieramy w świetlicy szkolnej, codziennie od godziny 9 do 14.
Zebrane artykuły zawieziemy do schroniska w Poznaniu 19 listopada.



29 października 2018r.

Piekarze i ich dzieła


      W ubiegłym tygodniu do naszej szkolnej pracowni „przybyli” piekarze klasy drugiej Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy wypiekli pięknie wyglądające, cudnie pachnące i smaczne chałki.
Gratulujemy!!!
Joanna Markuszewska-Orpel


10 października 2018r.

Arena Zawodów


      W czwartek w poznańskiej hali Arena odbyła się kolejna edycja „Areny Zawodów”, która jest częścią kampanii promocyjnej szkolnictwa zawodowego „Szacun dla zawodowców”. „Arena Zawodów” to wydarzenie dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych, które pozwala im w praktyczny sposób poznać ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych powiatu poznańskiego i miasta Poznania. Młodzież ma możliwość zobaczenia prezentacji przykładowych zadań czy zajęć. Gdy mu się spodoba, od razu może zasięgnąć informacji, gdzie w może się kształcić w tym zakresie. W tegorocznej edycji pojawiło się 13 wysp zawodowych przedstawiających konkretne branże i usługi, czyli około 70 zawodów. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły prezentowali się na trzech wyspach: usługi (cukiernik, fryzjer); logistyka i spedycja (technik logistyk) oraz handel, turystyka, reklama (technik hotelarstwa).
Dziękujemy p. Annie Małeckiej, doradcy zawodowemu w naszym Zespole Szkół, za przygotowanie udziału naszej szkoły w Arenie Zawodów.



3 października 2018r.

Warsztaty kulinarne


      Podczas warsztatów kulinarnych w ramach koła zainteresowań uczniowie klas branżowej szkoły I stopnia i technikum (technik hotelarstwa) po raz kolejny uczyli się jak odpowiednio przygotowywać dania i potrawy. Tym razem przyrządzili papryki nadziewane mięsem. Następnie urządziliśmy degustację. Wszystkim bardzo smakowało.



20 września 2018r.

W Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Lusowie


      Po obiekcie oprowadzał nas przewodnik, przybliżając znane i nieznane fakty z dziejów powstańczych. Przyczyny wybuchu Powstania, próby germanizacji Wielkopolan i sposoby przeciwstawienia się im, czy przebieg i skutki powstania były nam oczywiście doskonale znane. Jednakże ciekawie snuta opowieść przewodnika w otoczeniu pamiątek, map, zdjęć, sztandarów Armii Wielkopolskiej, mundurów Powstańców, medali pozwoliła nam przenieść się na chwilę w tamte czasy. Dowiedzieliśmy się o udziale kobiet w walkach powstańczych w roli sanitariuszek, łączniczek, kucharek. Przypomnieliśmy sobie też wkład w dzieje Powstania Wielkopolskiego takich postaci, jak I. J. Paderewski, A. Andrzejewski, F. Ratajczak, St. Taczak czy J. Dowbor-Muśnicki. Uświadomiło to nam, dlaczego nazwano ich nazwiskami ulice Poznania. Niewątpliwą atrakcją wycieczki po muzeum okazała się możliwość dotknięcia powstańczego bagnetu, karabinu i granatu, a także przymierzenie części munduru.
     Zadanie domowe, które zaproponował nam przewodnik możemy polecić każdemu: „Jeśli pochodzisz z Wielkopolski zapytaj najstarszego członka swojej rodziny, kto z waszych bliskich brał udział w Powstaniu Wielkopolskim?” Nie ma wielkopolskiej rodziny, w której Powstańca by nie było! Tylko wspominając ich, pamięć o bohaterach jedynego w dziejach Polski zwycięskiego powstania – Powstania Wielkopolskiego – nigdy nie zginie.




19 - 20 kwietnia 2018r.

Finał Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego

      Uczeń klasy 3b Adam Tabaka reprezentował naszą szkołę na Ogólnopolskim Turnieju Kucharskim organizowanym przez Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. Tematem turnieju były: „Pierogi w różnych odsłonach” . Konkurs składał się z części teoretycznej, w której Adam wykazał się wiedzą nabytą na kursach, oraz części praktycznej, gdzie przygotował pierogi wg własnej receptury (z nadzieniem z łososia i szpinaku). Udział w takim turnieju wzbogacił wiedzę oraz obfitował w zdobycie nowych doświadczeń zawodowych.
Serdecznie gratulujemy Adamowi zakwalifikowania się i udziału oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły na arenie ogólnopolskiej.



22 lutego 2018r.

Ogólnopolski Turniej Kucharski

     Dobiegają końca ferie zimowe, a do naszej szkoły przesłana została informacja o tym, że nasz uczeń, Adam Tabaka (3b ZSZ Branżowej Szkoły I Stopnia) zakwalifikował się do udziału w etapie centralnym Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego.
Gratulujemy Adamowi, a także nauczycielkom: p. Joannie Markuszewskiej-Orpel i Maji Łukasik za przygotowanie teoretyczne oraz p. Mariannie Rembowskiej (Hotel-Restauracja Morena), pod której okiem Adam trzeci rok odbywa praktyki zawodowe.
Etap centralny Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego przeprowadzony zostanie 19 – 20 kwietnia.

   

   

   

   

   


26 stycznia 2018r.

Zajęcia elektryków

     Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie klasy I Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie elektryk dokonywali pomiarów przepięć stałych. Posługiwali się różnego typu miernikami oraz urządzeniami.
     W trakcie nauki w I klasie uczniowie poznają zagadnienia dotyczące: instalacji elektrycznych, elektrotechniki i elektroniki oraz zasad bhp na stanowisku pracy.



27 listopada 2017r.

Lakiernik – zawodem dla każdego

     W ramach kształcenia zawodowego nasza szkoła przygotowuje uczniów do pracy w różnych zawodach. Jednym z nich jest LAKIERNIK. Program nauczania tego zawodu zawiera zagadnienia ogólne z podstaw konstrukcji maszyn i podstaw technik wytwarzania oraz specjalistyczne z technologii prac lakierniczych. Treści ogólne obejmują między innymi: podstawowe zasady rysunku technicznego, charakterystykę różnych materiałów konstrukcyjnych, podstawowe metody łączenia metali, charakterystykę podstawowych metod wytwarzania, budowę maszyn i środków transportu. Treści specjalistyczne obejmują: charakterystykę wyrobów lakierowych, wyposażenie technologiczne stanowisk lakierniczych, przygotowanie podłoży pod powłoki lakierowe, zasady przygotowania wyrobów lakierowych do nakładania, metody nakładania wyrobów lakierowych, procesy technologiczne wykonywania pokryć lakierowych na różnych podłożach, technikę wykonywania operacji procesu technologicznego lakierowania przemysłowego i renowacyjnego. Absolwenci po zdaniu egzaminu uzyskują kwalifikację zawodową – wykonywanie prac lakierniczych, która umożliwia zatrudnienie w zakładach przemysłowych oraz w warsztatach usługowych (szczególnie w lakierniach samochodowych).
Załączone poniżej zdjęcia wykonano podczas zajęć z technologii prac lakierniczych.



24 listopada 2017r.

Arena Zawodów

     Uczniowie Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie wzięli udział w III edycji programu „Arena Zawodów”, która odbyła się na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej ARENA. Celem tej akcji jest uświadamianie młodym ludziom, stojącym przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia, że wykształcenie zawodowe znacznie ułatwia start na rynku pracy.

Wyspę nr 12 reprezentowali uczniowie naszej szkoły promując zawód cukiernika. Przygotowali oni prawdziwą ucztę cukierniczą prezentując swoje umiejętności tworzenia różnorodnych kompozycji deserowych z wykorzystaniem półproduktów cukierniczych. Każdy, zainteresowany tym zawodem, uczeń szkoły podstawowej, miał tu okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat cukiernictwa podczas rozwiązywania krótkiego testu z tego zakresu.






Wyspa nr 9 to prawdziwe wyzwanie, dla kandydatów do nauki w zawodzie fryzjer. Tu na, przybyłych ze szkół podstawowych, uczestników czekały różne zadania – nawijanie loków na wałki siatkowe, modelowanie grzywki przy pomocy odpowiednich narzędzi, wykonanie koków spiralnych przy pomocy lokówki, modelowanie końców włosów na zewnątrz, wykonanie zygzaka na środku głowy przy pomocy szpikulca i inne. Niejedna osoba na naszej wyspie, podczas wykonywania zadań, przekonała się, że sztuka fryzjerska nie należy do najłatwiejszych.



23 listopada 2017r.

Cukiernikiem może zostać także chłopak

     Uczniowie z kursu: cukiernik III stopnia (branżowa szkoła I stopnia), zaprezentowali swoje umiejętności zawodowe przygotowując rogaliki z masą serową. Wykonali wszystkie czynności, jakie przewiduje proces technologiczny: przygotowanie surowców, półproduktów, formowanie, wypiek, wykańczanie i nawet dystrybucja wyrobów gotowych.
     Cukiernicy wykazali się doskonałą organizacją pracy, zdolnościami manualnymi, znajomością receptur i technologii cukierniczej. Na uwagę zasługuje jakość przygotowanego ciasta drożdżowego: było delikatne, puszyste i miękkie. Ciekawostką dla laików może być fakt, że fermentacja ciasta prowadzona była w warunkach chłodniczych, a przecież większość z nas wie, że ciasto drożdżowe powinno garować w cieple. Okazuje się, że cukiernicy mają swoje sekrety zawodowe, które czasami zdradzają. Bogate wyposażenie techniczne naszej pracowni kulinarnej, umożliwiło profesjonalne wykonanie ciasta i masy serowej, oraz wypiek i wykańczanie wyrobów.
     Cudowny aromat świeżego ciasta drożdżowego umilał wszystkim czwartowe popołudnie w szkole, szczęśliwcy zostali zaproszeni do degustacji.
     Gratulujemy cukiernikom wysokich umiejętności zawodowych i życzymy powodzenia na egzaminie zawodowym.


21 listopada 2017r.

Uroczyste pasowanie piekarzy i cukierników

     Nawiązując do tradycji rzemieślniczych Zarząd Cechu Cukierników i Piekarzy w Poznaniu zaprosił uczniów naszej szkoły na uroczystość pasowania na ucznia I klas branżowej szkoły I stopnia w zawodach piekarz oraz cukiernik.
W trakcie uroczystości każdy uczeń złożył następujące przyrzeczenie:
   „Wstępując w szeregi rzemiosła
   przyrzekam uroczyście
   pilnie wypełniać obowiązki ucznia
   aby dobrą pracą umacniać wysoką rangę
   rzemiosła polskiego.”
W uroczystości brali udział następujący uczniowie I klasy branżowej szkoły I stopnia naszego Zespołu Szkół: Dominik Dederek – piekarz oraz przyszli cukiernicy: Julia Drews, Marta Kopaszewska, Hubert Owsiany, Nikola Rybarska, Julia Szczurowska i Natalia Wolna.



17 listopada 2017r.

Szkolne eliminacje II Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego

     W naszym Zespole Szkół przeprowadzone zostały szkolne eliminacje do II Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego. W konkursie wzięli udział Eryk Grzegorski i Adam Tabaka z klasy 3b ZSZ. Zadaniem konkursowym było wykonanie pierogów z serem.
Zmaganiom przyglądała się pani Marianna Rembowska właścicielka hotelu „Morena” w Mosinie, miejsca praktyk Eryka i Adama.
Uczniowie sprawnie wykonali zadanie, a efekt oceniła Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: Marianna Rembowska, Maja Łukasik i Joanna Markuszewska–Orpel. Oceniano smak potrawy, estetykę podania, prawidłowy proces technologiczny oraz zachowanie zasad higieny i bhp. Komisja wysoko oceniła umiejętności uczniów. Adam Tabaka zdobył 60 punktów a Eryk Grzegorski 55 punktów na 63 możliwe.
Obu uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a Adamowi Tabace gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim turnieju, który odbędzie się w lutym 2018r. w Poznaniu.



25 października 2017r.

Nagrody Starosty Poznańskiego

     W trakcie XXXIII sesji Rady Powiatu w Poznaniu wręczone zostały Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół prowadzonych przez powiat poznański. W sumie wyróżniono 85 uczniów.
W gronie nagrodzonych znaleźli się także uczniowie technikum naszego Zespołu Szkół - uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej nominowani do Nagrody Starosty Poznańskiego
    - Natalia Gryczka, kl. II a ZSZ,
    - Jakub Ratajczak, kl. II a ZSZ,
    - Joanna Gasik, kl. III a ZSZ.
Nagroda Starosty Poznańskiego za wybitne osiągnięcia przyznawana jest uczniowi zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonej przez Powiat Poznański, który za ostatni rok szkolny w szkole prowadzonej przez Powiat Poznański spełnił następujące kryteria: uzyskał średnią ocen co najmniej 4,25 z przedmiotów zawodowych, uzyskał średnią ocen z przedmiotów ogólnokształcących nie niższą niż 4,0; uzyskał wzorową ocenę z zachowania; nie uzyskał oceny niedostatecznej z żadnego przedmiotów.



25 października 2017r.

Uczniowie z Wodziczki na XII Powiatowym Turnieju Rzeźbiarskim

     W Mosińskim Ośrodku Kultury przeprowadzony został XII Powiatowy Turniej Rzeźbiarski, w którym wzięli udział także uczniowie z Wodziczki. Tematem przewodnim turnieju było „Przemijanie”.
     Sala główna MOK-u była wypełniona po brzegi amatorami rzeźbiarstwa, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe (klasy V – VII), oddziały gimnazjalne, szkoły ponadpodstawowe (licea, technika, szkoły branżowe), osoby dorosłe oraz opiekunowie i nauczyciele. Wszyscy wykonywali prace w glinie szamotowej, a najlepsze z nich będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w mosińskim MOK-u.
Z przyjemnością informujemy, że wśród laureatów turnieju, w swojej kategorii, znalazła się Sylwia Izabela Jasiak (IIa ZSZ), która zajęłą III miejsce.
Prace oceniało profesjonalne jury, w którego skład weszli artyści rzeźbiarze i plastycy: dr Jarosław Bogucki, kierownik Pracowni Obrazowania Przestrzennego oraz dr Igor Mikoda ad., kierownik Katedry Rzeźby Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.



17 stycznia 2017r.

Sukcesy naszych cukierników i piekarzy

     Dnia 17 stycznia 2017 r. odbyły się eliminacje wielkopolskie do XXII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz.
     Do turnieju zakwalifikowało się 14 uczniów w zawodzie cukiernik i 7 uczniów w zawodzie piekarz, z następujących szkół województwa wielkopolskiego: Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie, Zespół Szkół Nr 4 w Lesznie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp., Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie, Zespół Szkół Usługowo – Gospodarczych w Pleszewie, Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. Janusza Korczaka w Poznaniu, Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich we Wrześni.
     Wielkopolską Komisję Turniejową XXII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz reprezentowali znani i cenieni specjaliści z dziedziny cukiernictwa i piekarstwa.
     Uczestnicy turnieju wzięli udział w części teoretycznej obejmującej treści podstawy programowej dla zawodu cukiernik i piekarz (max. 30 pkt). Część praktyczna turnieju odbyła się dla cukierników w Cukierni – Kuczora, natomiast dla piekarzy w piekarni PSS „Społem”.
     Przez 5 godzin uczniowie tworzyli prace inspirowane tegorocznym tematem przewodnim turnieju „W krainie dobranocek”. Cukiernicy musieli wykonać tort 1-piętrowy, figurki marcepanowe (2 x 2 szt.), ciastka bankietowe (2 x 5 szt.) i napis okolicznościowy z czekolady. Piekarze – eksponat artystyczny, chleb okolicznościowy, bułki poznańskie, chałki, rogale, plecionki, drożdżówki. Komisja turniejowa oceniała organizację pracy, wykonanie wyrobów oraz higienę i estetykę pracy.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI TURNIEJU

W zawodzie cukiernik:

Wyniki z części teoretycznej:
I miejsce  -  Kaczmarek Mateusz - 27 pkt - ZSP nr 3 Krotoszyn
II miejsce  -  Bąk Adam - 25 pkt - ZSP Grodzisk Wlkp.
III miejsce  -  Marciniak Klaudia - 22 pkt - ZSP Grodzisk Wlkp.

Wyniki z części praktycznej:
I miejsce  -  Bączkiewicz Wiktoria - 62,17 pkt - ZSZ Nr 2 Września
II miejsce  -  Szubert Dominika - 61,71 pkt - Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie
III miejsce  -  Karolczak Bogumiła - 61,67 pkt - ZSP Kościan

Ostateczne wyniki:
I miejsce  -  Bąk Adam - 83,57 pkt - ZSP Grodzisk Wlkp.
II miejsce  -  Kaczmarek Mateusz - 81,86 pkt - ZSP nr 3 Krotoszyn
III miejsce  -  Karolczak Bogumiła - 80,67 pkt - ZSP Kościan 4


W zawodzie piekarz:
Wyniki z części teoretycznej:
I miejsce ex aequo  -  Kuśnierek Marzena - 16 pkt - ZS Nr 4 Leszno
I miejsce ex aequo  -  Linke Patryk - 16 pkt - Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie
I miejsce ex aequo  -  Kalisz Oskar - 16 pkt - Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie
I miejsce ex aequo  -  Haremza Krystian - 16 pkt - ZSZ Nr 2 Września

Wyniki z części praktycznej:
I miejsce  -  Kuśnierek Marzena - 64,83 pkt - ZS Nr 4 Leszno
II miejsce  -  Linke Patryk - 60,67 pkt - Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie
III miejsce  -  Kalisz Oskar - 42,33 pkt - Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

Ostateczne wyniki:
I miejsce  -  Kuśnierek Marzena - 80,83 pkt - ZS Nr 4 Leszno
II miejsce  -  Linke Patryk - 76,67 pkt - Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie
III miejsce  -  Kalisz Oskar - 58,33 pkt - Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

Gratulujemy naszym uczniom: Dominice Szubert z klasy III a ZSZ, Patrykowi Linke z kl. III a ZSZ i Oskarowi Kalisz z klasy III b ZSZ!

19 października 2016r.

Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego

     W Starostwie Powiatowym w Poznaniu, podczas XXII sesji Rady Powiatu w Poznaniu wręczone zostały Nagrody Starosty Poznańskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Poznański.
Nagroda Starosty Poznańskiego za wybitne osiągnięcia przyznawana jest w jednej z dwóch kategorii:
- jako uczeń szkoły prowadzonej przez Powiat Poznański, który wykazał się wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie naukowej, społecznej, kulturalnej lub innej w danym lub ubiegłym roku szkolnym. Nagrody otrzymują laureaci konkursów i olimpiad szczebla krajowego i międzynarodowego.
- jako uczeń zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonej przez Powiat Poznański, który za ostatni rok szkolny w szkole prowadzonej przez Powiat Poznański spełnił następujące kryteria: uzyskał średnią ocen co najmniej 4,25 z przedmiotów zawodowych, uzyskał średnią ocen z przedmiotów ogólnokształcących nie niższą niż 4,0; uzyskał wzorową ocenę z zachowania; nie uzyskał oceny niedostatecznej z żadnego przedmiotów.
Wysokość lub formę nagrody (pieniężną lub rzeczową) określa Zarząd Powiatu w Poznaniu.
W tym roku wśród 20-tu nagrodzonych, kwotą w wysokości 600 zł, uczniów zasadniczych szkół zawodowych znalazły się trzy uczennice naszego Zespołu Szkół: Joanna Gasik, Dominika Szubert, Natalia Kubasik.



11 października 2016r.

Srebrne medale w Drużynowym Tenisie Stołowym

     W sali gimnastycznej w Pecnej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.
Chłopcy zagrali w składzie: Mateusz Wyzuj IIIa ZSZ, Tomasz Ratajczak IIIa ZSZ, Wiktor Nowacki Iia ZSZ i Kacper Grelak Iia ZSZ. Nasi uczniowie wygrali z Liceum Ogólnokształcącym z Tarnowa Podgórnego 4 : 2, ZS nr 1 ze Swarzędza 4 : 1. Ulegli natomiast w finale faworyzowanym zawodnikom z ZS z Kórnika 0 : 4.
Gratulujemy srebrnym medalistom powtórzenia wyniku sprzed roku, który jest sporym osiągnięciem naszych uczniów.



25 kwietnia 2016r.

Nasi uczniowie w finale Mistrzostw Polski w unihokeju

      W minionym tygodniu dwóch reprezentantów naszej szkoły w unihokeju – Tomasz Ratajczak klasa IIa ZSZ oraz Bartosz Ziółkowski klasa Ia ZSZ wystąpiło w Finale Mistrzostw Polski juniorów starszych rozgrywanych w Niedzicy. Uczniowie zostali powołani do drużyny Victoria Gułtowy reprezentującej Wielkopolskę podczas finałów. Tydzień wcześniej w Swarzędzu odbył się też turniej półfinałowy, gdzie zajmując II miejsce drużyna wraz z naszymi uczniami uzyskała awans do ścisłego finału. Nasi reprezentanci w tych zawodach spisali się bardzo dobrze, a Tomasz Ratajczak w jednym z meczów uzyskał miano najlepszego zawodnika swojej drużyny.
W samym finale w Niedzicy Victoria Gułtowy zajęła miejsce tuż za podium ocierając się o medal. Drużyna w meczu o 3 miejsce prowadziła już 4 : 1 z MUKS Zielonka, jednak ostatecznie przegrała i straciła medalowe szanse.
Gratulujemy chłopakom IV miejsca w Polsce i cieszymy się, że zostali docenieni i zauważeni przez trenerów.



29 marca 2015r.

Najlepsi z najlepszych w rzemiośle w 2014
Gala w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej

      W niedzielne popołudnie 29 marca, w Sali Witrażowej Izby odbyła się Gala, w czasie której uhonorowano społecznie odpowiedzialnych rzemieślników i osoby, które najlepiej przygotowały się do swoich egzaminów kwalifikacyjnych. Bohaterami dnia byli rzemieślnicy z cechów poznańskich, regionu poznańskiego, a także z Kalisza i Pleszewa.
W niedzielnej uroczystości udział wzięli: Poseł na Sejm RP Jacek Tomczak, Andrzej Plesiński reprezentujący Wojewodę Wielkopolskiego, Wicekurator Oświaty: Hanna Rajcic-Mergler, Piotr Zerbe Wielkopolski Wojewódzki Komendant OHP, Prezes Jerzy Bartnik, Wiceprezes Antoni Odzimek, starsi cechów, przedstawiciele samorządu terytorialnego i gospodarczego, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i przedstawiciele instytucji współpracujących z rzemiosłem, oraz rodziny i bliscy uhonorowanych rzemieślników.
Czym jest CSR? Czy dla rzemieślników to nowość? Co ma wspólnego z oświatą zawodową? Na te pytania odpowiadał Tomasz Wika - Dyrektor Izby. Następnie o kształceniu zawodowym, które jest strategicznym celem w Polsce mówił Prezes Jerzy Bartnik podkreślając z dumą, że pierwszy raz od kilkudziesięciu lat więcej młodych ludzi wybrało kształcenie zawodowe niż ogólnokształcące. Tym bardziej trzeba dbać o jakość tego kształcenia - to jeden z przejawów społecznie odpowiedzialnego rzemiosła. Z kolei Norbert Napieraj Prezes Zarządu Fundacji PolandSkills Olimpiada Zawodowa przekazał informacje o idei organizowania Olimpiad Zawodowych. Pani dr Anna Świdurska omówiła czym są dobre praktyki CSR, przedstawiając jednocześnie laureatów konkursu SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNY RZEMIEŚLNIK. W gronie laureatów konkursu znalazła się p. Krzystyna Małecka - Prezes mosińskiej firmy LUMO - Technika Grzewcza, która współpracuje z naszym Zespołem Szkół.
Następnie uhonorowano najlepszych mistrzów i czeladników, którzy swój egzamin kwalifikacyjny zdali z oceną celującą lub bardzo dobrą! Podziękowania za trud wykształcenia tak znakomitych specjalistów odebrali również ich mistrzowie szkolący oraz pracodawcy, a także szkoły, których są wychowankami. W gronie dwóch wyróżnionych, podczas Gali, szkół znalazł się Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie. Stosowny List Gratulacyjny odebrał dyrektor ZS - Paweł Zawieja.

Iist Gratulacyjny dla Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie



13 stycznia 2015r.

Sukces naszych uczniów szkoły zasadniczej

w etapie wojewódzkim XX Ogólnopolskiego Turnieju

na Najlepszego Ucznia w Zawodach Cukiernik i Piekarz


      Troje naszych uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej: cukiernicy - Katarzyna Zapart (IIIc ZSZ) i Eryk Soboniak (IIId ZSZ) - odbywający praktyki zawodowe w HP CUKIERNIA w Mosinie pod kierunkiem p. Haliny Piskorskiej oraz piekarz - Marek Stasiak (IIId ZSZ) - odbywający praktyki zawodowe w P.P.H Piekarnia - Ciastkarnia "REN-MAC" w Mosinie pod kierunkiem p. Macieja Chmielarza wzięli udział w etapie wojewódzkim XX Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodach Cukiernik i Piekarz. Turniej odbywał się ZSZ nr 2 we Wrześni i składał się z dwóch etapów: teoretycznego (test wiadomości) i praktycznego (wykonanie zadania). Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę i pracodawców zajmując wysokie miejsca w końcowej klasyfikacji.
Marek Stasiak zajął IV miejsce uhonorowane okolicznościowym dyplomem i praktycznymi nagrodami.
Natomiast Kasia Zapart i Eryk Soboniak zostali wyróżnieni przez jury okolicznościowymi dyplomami i upominkami.
Trójce naszych uczniów, właścicielom zakładów pracy, u których odbywają zajęcia praktyczne oraz nauczycielom uczącym przedmiotów zawodowych gratulujemy.









Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja