22 maja 2024r.

Konferencja hotelarzy

Uczniowie klasy II b TH (technik hotelarstwa) wzięli udział w konferencji "Perspektywa edukacji zawodowej - edycja I. Promocja zawodu technik hotelarstwa". Celem konferencji było skuteczne przygotowanie uczniów do funkcjonowania na rynku pracy, zwiększenie wiedzy i umiejętności z zakresu nabywania dodatkowych kwalifikacji oraz zapoznanie z nowoczesnymi metodami i technikami nauczania w kształceniu zawodowym. Konferencja podzielona była na dwa panele:
"O motywacji i wyznaczaniu celów" - z udziałem Doroty Wellman znanej prezenterki telewizyjnej oraz dyrektorów znanych hoteli.
" Praktyka czyni mistrza czyli dlaczego warto brać udział w praktykach hotelarskich". Ostatnia część dotyczyła nowoczesnych narzędzi w branży hotelarskiej.
Podczas przerwy spotkaliśmy nasze uczennice, które odbywają obecnie praktyki hotelarskie w hotelu Andersia w Poznaniu.
Dużą niespodziankę sprawili nam dyrektorzy hoteli obecni podczas konferencji, którzy przygotowali dla uczniów nagrody w formie tygodniowych praktyk w ich hotelach. W losowaniu nagród wzięli udział wszyscy uczestnicy. Szczęście uśmiechnęło się do Weroniki i Tatiany, które wylosowały tygodniowe praktyki w Hotelu Lake Hill w Karkonoszach (zakwaterowanie i wyżywienie zapewnia hotel). Udział w konferencji dostarczył uczniom nowych informacji oraz pokazał możliwości, jakie daje nauka w technikum hotelarskim, dlatego zachęcamy wszystkich do wyboru tego kierunku.
Marzena Adamczak i Danuta Woźniak

hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze