10 maja 2024r.

Wycieczka do Galerii Sztuki w Mosinie

Pierwszoklasiści ZS w Mosinie, uczniowie z Ukrainy, odwiedzili jedno z najciekawszych miejsc w Mosinie – Galerię Sztuki.
Celami wycieczki było zapoznanie uczniów ukraińskich z polską historią i kulturą, kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki oraz integracja i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.
Galeria Miejska w Mosinie (od 1 czerwca 2018 r. Galeria Sztuki w Mosinie) usytuowana jest w atrakcyjnym turystycznie, zabytkowym budynku dawnej bóżnicy żydowskiej wybudowanej około 1876 roku. Pani Agnieszka Bereta opowiedziała nam o historii powstania Mosiny i lokalnych ciekawostkach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wernisaż współczesnej artystki Agnieszki Sowisło-Przybył, a także zapoznać się z niezwykle ciekawym i eleganckim rękodziełem Klubu Bab Wspaniałych.
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół w Mosinie za zorganizowanie ciekawej і pouczającej wycieczki, która wzbogaciła naszą wiedzę i dostarczyła wiele niezapomnianych wrażeń!
Lina Shevchenko

galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria