6 maja 2024r.

Brązowy medal chłopców


      Reprezentacje dziewcząt, jak i chłopców zagrały w Kórniku w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Siatkowej Piłce Plażowej. Drużyna męska w składzie – Dimitrii Pipkin i Alex Dolata zdobyli w zawodach brązowe medale. W pierwszym meczu grupowym pokonali LO Puszczykowo, jednak w drugim pojedynku musieli uznać wyższość zawodników z ZS z Lubonia. W półfinale, jak się okazało trafiliśmy na zwycięzcę całych zawodów ZST z Tarnowa Podgórnego z którym podjęliśmy walkę, jednak do sukcesu zabrakło trochę umiejętności i warunków fizycznych. W meczu o trzecie miejsce zagraliśmy ponownie z ZS z Lubonia i w pełni się zrewanżowaliśmy wygrywając mecz w dwóch setach 16 : 14 oraz 15 : 8. W całych zawodach zagrało siedem szkół.
W kategorii dziewcząt nasza drużyna w składzie – Bendowska Anna, Skitek Zuzanna, Wodyńska Weronika zajęła ostatecznie czwarte miejsce. W grupie dziewczęta uległy na początek ZS Luboń, jednak w drugim spotkaniu pokonały ZST Tarnowo Podgórne co dało im awans do półfinału. Niestety w nim nasze dziewczęta uległy szkole LO z Tarnowa Podgórnego. W meczu o trzecie miejsce musieliśmy uznać też wyższość zawodniczkom z ZS nr 1 ze Swarzędza przegrywając ostatecznie 12 : 15 orz 8 : 15. Dziewczęta walczyły dzielnie, jednak pewniejsza zagrywka rywalek zadecydowała o końcowych wynikach.
Gratulujemy naszym uczniom udziału i cieszymy się z brązowego medalu chłopców!!!

siatka siatka siatka siatka siatka siatka siatka siatka siatka siatka siatka siatka siatka siatka siatka siatka siatka siatka siatka siatka siatka siatka
Mosina - Zespół Szkół - Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja