mapa witryny   


Szlachetna Paczka w Mosinie

2022r.
paczka


Wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu chcemy włączyć się w akcję Szlachetna Paczka dla mieszkanki Mosiny.
Do 8 grudnia będziemy prowadzić zbiórkę trwałych artykułów:
żywność: herbata, cukier, kawa, olej, ryż, dżem, kasz, konserwy mięsne, makaron, konserwy rybne, mąka, owoce i warzywa w puszkach,
środki czystości: mydło, żel pod prysznic, płyn do płukania, szampon, pasta do zębów, płyn do mycia naczyń,
kosmetyki: kremy - wszelkiej maści.
Miejsce zbiórki - pokój nauczycielski (jeśli będzie ich dużo, wtedy dodamy jeszcze jedno miejsce zbiórki) :).
Szanowni Państwo, myślę, że jest to taki czas, aby wspomóc osoby które potrzebują naszej pomocy.
Drodzy Wychowawcy, może klasowo udałoby Wam się przygotować małą paczkę dla Pani wraz z życzeniami od Waszej klasy? Taki mały gest pamięci.
Joanna Pajączek – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu.

2020r.

11 - 13 grudnia 2020r.

Szlachetna Paczka – magazyn w naszej szkole

      To już tradycja, że magazyn Szlachetnej Paczki Rejon Mosina znajduje się w pomieszczeniach Zespołu Szkół im Adama Wodziczki w Mosinie.
W XX edycji udało się pomóc 15 rodzinom i osobom samotnym. Dzięki zebranym dodatkowym darom, pomoc uzyskało także kilkunastu seniorów z naszej gminy.
Dzięki Darczyńcom, Wolontariuszom, Sponsorom i innym osobom nas wspierającym, mogliśmy sprawić, że wszystkie obdarowane osoby będą miały lepsze, spokojniejsze święta.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i do zobaczenia za rok.


03 (113 kB)05 (53 kB)

09 (72 kB)


2019r.

6 - 8 grudnia 2019r.

Szlachetna Paczka – magazyn w naszej szkole

      W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, w naszej szkole od piątku do niedzieli działa magazyn wielkiej charytatywnej akcji - "Szlachetna Paczka". Jest to miejsce do którego przywożone są od Darczyńców paczki, a następnie przekazywane, przez Wolontariuszy, potrzebującym rodzinom.
2018r.8 - 9 grudnia 2018r.

Szlachetna Paczka - magazyn w naszej szkole


      Od piątku trwały przygotowania do uruchomienia magazynu Szlachetnej Paczki w naszym Zespole Szkół, w którym w sobotę i niedzielę są przyjmowane paczki od darczyńców i dalej rozwożone do potrzebujących rodzin. Uczniowie naszego Zespołu Szkół ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem p. Joanną Pajączek, przygotowali pomieszczenie magazynowe, a także miejsce, w którym można ugościć przyjeżdżających darczyńców i kierowców rozwożących paczki.
     Lider Regionu p. Monika Kujawska wraz z grupą wolontariusz oraz także naszymi uczniami obecnie zajmują się przyjmowaniem i dostarczaniem Szlachetnych Paczek do 17 rodzin z naszego regionu.

2016r.


11 - 12 grudnia 2016r.

Szlachetna Paczka


     Podobnie, jak w ubiegłych latach, w budynku naszego Zespołu Szkół, mieścił się magazyn akcji Szlachetna Paczka. Wśród wolontariuszy byli także uczniowie naszej szkoły.
Wydarzenie to zostało opisane zostało na stronie internetowej Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej - Razem możemy więcej, niż nam się wydaje - tutaj  >>>.
Dziękujemy wszystkim, którzy jak zawsze, wykazali się dużą wrażliwością i podjęli się pomocy w sprawnej obsłudze magazynu.
2014r.


12 - 14 grudnia 2014r.

Szlachetna Paczka


     Wzorem ubiegłego roku w budynku naszego Zespołu Szkół w tych dniach mieścił się magazyn akcji Szlachetna Paczka. W ramach tegorocznej edycji udało się pomóc 20 rodzinom znajdującym się w potrzebie. Średnio paczkę dla jednej rodziny przygotowywało 35 osób, za kwotę 2430,00 zł. Jedna rodzina (średnio) otrzymała 15 paczek z darami. Prezenty, które pojechały do rodzin były dostosowane do indywidualnych potrzeb tych rodzin, jednak w każdej z nich nie zabrakło środków czystości, jedzenia i zabawek dla dzieci. Dzięki darczyńcom, osobom, które nas wsparły, a w szczególności wolontariuszom, mogliśmy sprawić, że te wszystkie rodziny będą miały lepsze święta.


13 grudnia 2014r.

Szlachetna Paczka klasy IIIa ZSZ


     Po raz trzeci, uczniowie naszej szkoły z klasy, obecnie, IIIa Zasadniczej Szkoły Zawodowej wraz z rodzicami i wychowawczynią p. Katarzyną Gołowacz aktywnie włączyli się do tej akcji przekazując organizatorom przygotowaną paczkę świąteczną dla wybranej rodziny. Ogromnym wsparciem była pomoc uczniów z pozostałych klas, wspieranych przez swoich wychowawców. Z wielkim zaangażowaniem dołączyli się również pracownicy placówki. Samorząd Szkolny zorganizował specjalną słodką akcję Andrzejkową. Zebrane pieniążki przeznaczono na zakup sprzętu AGD celem Szlachetnej Paczki.
     Paczkę dla wybranej Rodziny przekazano niezwłocznie w sobotę, 13 grudnia. A w poniedziałek, 15 grudnia, czekała na darczyńców blacha ciasta, w podziękowaniu od mamy, samotnie wychowującej dwie córki.
     Bardzo dziękuję p. Agnieszce Koniecznej za skuteczną reklamę akcji. Na pochwałę zasługuje uczeń - Błażej Krzyżanek - uczeń klasy maturalnej, który tradycyjnie wspiera Szlachetną Paczkę pod względem logistycznym.
     Jako wychowawca klasy IIIa ZSZ bardzo dziękuję za czuwanie nad akcją, pomoc w tworzeniu Paczki, p. Aleksandrze Pawlickiej, mamie ucznia tej klasy.

Katarzyna Gołowacz

......... Dobro jest mało dostrzegane. O nim przeważnie nie mówi się, nie pisze: jest wyciszone, niekrzykliwe
Ks. Jan TwardowskiJuż od 14 lat w całej Polsce SZLACHETNA PACZKA dociera z pomocą do najbardziej potrzebujących rodzin. Działający w naszym rejonie wolontariusze, angażując innych ludzi w mądrą pomoc, realnie zmieniają społeczność, w której żyją.
Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 70 700 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Łączna liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięga ponad 600 tys. osób.
Także w naszym rejonie szukamy Darczyńców, którzy zorganizują pomoc w swojej miejscowości, przygotowując Paczkę dla wybranej rodziny potrzebującej. Wyboru rodziny można dokonać na stronie: www.szlachetnapaczka.pl

A już 13 i 14 grudnia wielki finał Szlachetnej Paczki. W tych dniach Darczyńcy przywiozą paczki przygotowane dla wybranych rodzin do Magazynu, który po raz kolejny będzie znajdował się w Zespole Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie, ul. Topolowa 2.

Projekt wspierają m.in.: Kamil Stoch, siostry Radwańskie, Anna Mucha, Basia Kurdej – Szatan, Stanisław Karpiel – Bułecka i wielu innych sportowców i artystów.
W razie pytań, prosimy o kontakt przez e-mail: paczka.mosina@gmail.com


Jak zrobić paczkę?  Odpowiedź tutaj  >>>

Kodeks mądrego pomagania  tutaj  >>>


2013r.

7 grudnia 2013r.

Szlachetna Paczka


      W dniach 7 - 8 grudnia br. w naszym Zespole Szkół odbył się ogólnopolski finał XIII edycji projektu SZLACHETNA PACZKA. Było to w Mosinie wielkie wydarzenie. W sobotę o godz. 13.00 asystent Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego wraz z burmistrzami Mosiny, Puszczykowa i Lubonia przekazali Wolontariuszom przywiezione paczki. Także uczniowie naszej szkoły z klasy IIa Zasadniczej Szkoły Zawodowej wraz z rodzicami i wychowawczynią p. K. Gołowacz aktywnie włączyli się do tej akcji przekazując organizatorom przygotowaną paczkę świąteczną. W klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wprowadził nas zespół wokalny prezentując swój świąteczny repertuar.

SZLACHETNA PACZKA ma już trzynaście lat. Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski i łączy działania setek tysięcy osób.
Paczka to prezent – z jednej strony szlachetny i przygotowywany z myślą o konkretnej osobie, a z drugiej: wymarzony i długo oczekiwany.
W SZLACHETNEJ PACZCE pomoc odpowiada na konkretne potrzeby danej rodziny, dlatego jest w stanie faktycznie zmienić jej trudną sytuację. Najważniejsze jest to, że darczyńca wie, dokładnie czego potrzebuje dana rodzina.
W Paczkach może znaleźć się wszystko – żywność, środki czystości, odzież, sprzęt AGD, książki, przybory szkolne, leki, zabawki i wszystko, czego może potrzebować rodzina. Chodzi o to, by odpowiedzieć na jak najwięcej jej potrzeb.
Pomoc w SZLACHETNEJ PACZCE prócz tego, że jest realna, jest też prawdziwym prezentem – często spełnia marzenia, a darczyńcy starają się, by niosła ze sobą ona jak najwięcej radości. Prezent, który jest przygotowana z myślą o konkretnej osobie ma niezwykłą moc – potrafi czynić cuda.

Jak zrobić paczkę?  Odpowiedź tutaj  >>>

Kodeks mądrego pomagania  tutaj  >>>Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Szlachetna Paczka, Mosina

Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja